Лил попречи на Монако да се върне на върха в Лига 1

Лил се наложи с 2:0 над Монако в един от най-интересните мачове от 10-ия кръг на Лига 1. “Песовете” стигнаха до успеха с попадения на Иван Кавалейро в 32-ата минута и Бафоде Диаките в 42-ата. И за двата гола подаде косовският национал Едон Жегрова.

С победата Лил излезе на 4-о място в класирането с 18 точки, а Монако пропусна да се върне на върха в подреждането и се намира на 3-а позиция с актив от 20 пункта.

Рен завърши наравно 1:1 с гостуващия Страсбург. Домакините поведоха в резултата чрез Адриен Трюфер в 23-ата минута, но Лебо Мотиба изравни девет минути края на редовното време на срещата.

Рен е на осмо място в класирането, докато Страсбург заема 14-та позиция в Лига 1.

Монпелие не срещна трудности с гостуващия Тулуза и го разгроми с 3:0. Акор Адамс откри резултата в 13-ата минута и се разписа още веднъж в 72-ата. Между двете попадения на нигерийския нападател точен беше Халил Фаяд. В класирането Монпелие е 11-и с 11 точки, колкото има и Тулуза.

Срещата между Метц и Льо Авър завърши 0:0, като и двата тима са в долната половина на таблицата.