Брайтън не успя да спечели в четвърти пореден мач в първенството

Брайтън отново се провали и завърши само 1:1 в домакинството си на Фулъм в мач от десетия кръг на Премиър лийг. Евън Фергюсън (26’) откри в полза на тима от крайбрежния град, но лондончани успяха да стигнат до точката благодарение на гола на Жоао Палиня (65’) през втората част.

Срещата започна добре за тима на Роберто Де Дзерби, който още в осмата минута бе близо до гол, но Бернд Лено успя да спаси хубав удар на Карлос Балеба. “Чайките” успяха да поведат в средата на първата част след добро отнемане в средата на терена, топката бе подадена от Паскал Грос към Евън Фъргюсън, който бе в отлична позиция на границата на наказателното поле и реализира без забавяне за 1:0. Те можеха да удвоят преднината си в началото на втората част, когато Люис Дънк стреля опасно, но вместо това нацели гредата.

Футболистите на Фулъм успяха да стигнат до равенството в средата на втората част, когато и те се възползваха от грешка в отбраната и също отнеха малко пред наказателното поле, след което Жоао Палиня направи напълно безпомощен Джейсън Стийл за 1:1. До края на срещата нещата на терена бяха по-скоро спокойни и двата отбора не успяваха да достигнат до по-сериозни положения. Домакините все пак можеха да измъкнат трите точки в последната минута на редовното време, но бранител успя да блокира изстрелът на Адам Уебстър с глава. По този начин вече няма победа в четвърти пореден мач в първенството и се свлече от седмото място със седемнайсет точки. Фулъм пък има едва една победа в последните пет двубоя и с едва 12 пункта е на 14-о място в класирането.

Снимки: Gettyimages