Гол в последната секунда качи Юве на върха в Серия А

Ювентус постигна изключително драматична победа с минималното 1:0 в домакинството си на Верона в мач от десетия кръг на Серия А. Единственото попадение в двубоя падна в последните секунди на добавеното време чрез появилия се от скамейката Андреа Камбиазо (90’). Домакините изиграха добър мач, но бяха на път да пропуснат победата след два отменени гола на Мойс Кийн преди да стигнат до заветното попадение, което ги качи на върха в шампионата след цели 124 мача откакто за последно заемаха първото място. Това може да се промени утре, когато играят останалите фаворити Интер, Наполи и Милан.

Отборът на Масимилиано Алегри започна много енергично двубоя, като движеше много бързо топката и почти не даваше възможност на гостите да играят с нея. Още в първите десет минути на два пъти Влахович имаше добри възможности за изстрел, но при първата вратарят спаси, а при втората ударът на сърбина бе блокиран.

Така се стигна до 13-ата минута, когато Мойс Кийн получи малко след центъра на терена, справи се с няколко играчи в синьо, за да може с плътен удар да опъне мрежата зад Лоренцо Монтипо. Ситуацията бе прегледана с ВАР и се оказа, че нападателят е бил в засада, което доведе до отмяна на попадението. Пет минути след това отново Кийн в разстояние на около минути пропусна две отлични положения. Първо стреля с глава, но вратарят спаси, а след това не успя да засече добре хубаво центриране отляво на Костич.

Малко след 22-ата минута гостите от Верона пък имаха претенции за дузпа, след като отклонено центриране в пеналта срещна тялото на Тимъти Уеа. Те обаче не бяха уважени след преглед на ситуацията с ВАР. Пет минути след изминаването на половин час игра кълбото бе центрирано отляво, Душан Влахович успя да засече от добра позиция, но не уцели вратата.

Гостите създадоха първата си наистина сериозна ситуация за попадение в добавеното време на първата част, когато центриране отляво не бе изчистено добре от Бремер, топката отиде точно на крака на Федерико Бонацоли, но Войчех Шчесни се намеси отлично и спаси. Така възпитаниците на Масимилиано Алегри се оттеглиха за пети пореден двубой при нулево равенство на почивката.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Домакините от Ювентус пропиляха нова хубава възможност в началото на втората част, когато отново Костич центрира от левия фланг, но изстрелът на Мойс Кийн не намери очертанията на вратата. Малко след това Адриен Рабио опита своя шут, но Монтипо изби. Натискът на “старата госпожа” даде резултат в 53-ата минута, когато този път Уестън Маккени центрира отдясно и отново Кийн се стрелна в наказателното поле и прати топката в мрежата. Съдията бе извикан да прегледа ситуацията с ВАР и за втори път в срещата отмени попадение на нападателя, този път за негов фал в зародиша на атаката.

Постепенно домакините все повече затегнаха примката си около пеналта на Верона. Малко след изминаването на час игра Федерико Киеза замени Мойс Кийн, който се изнерви след двете отменени попадения и получи жълт картон. Именно Киеза отправи много опасен изстрел малко след появяването си на терена, но отново Монтипо спаси.

Играчите на Алегри пропиляха нова добра възможност в 69-ата минута, когато Локатели демонстрира отличен поглед върху играта и малко след центъра изведе свой съотборник в наказателното поле, той върна към точката за дузпа, но първо Влахович се размина, падайки, а след това бранител в синьо блокира удар на Киеза. Именно нападателят падна след съприкосновение с играч в синьо в 82-ата минута, но съдията бе категоричен, че дузпа няма, въпреки че останаха съмнения за такава.

Ювентус пропиля нова фантастична възможност за попадение в добавеното време, когато появилият се от скамейката Аркадиуш Милик изведе с глава зад гърба си друга резерва Кенан Йълдъз, който се оказа очи в очи с вратаря, но шутът му премина над горната греда. В крайна сметка футболистите на Юве се добраха до победата по изключително драматичен начин, след като в последните секунди на добавеното време топката бе центрирана в пеналта към Милик, топката срещна гредата, но там Камбиазо успя да запази хладнокръвие и да я прати в мрежата.

С тази победа Ювентус се изкачи на върха в класирането на Серия А с 23 точки, но “старата госпожа” има и мач повече от Интер, Милан и Наполи, които играят утре. Верона пък е в серия от три поредни поражения и с едва осем точки заема 16-ото място в подреждането.

Снимки: Gettyimages