Balkan Grand Prix 6

Клаксвик продължава да изумява и пренаписа историята с разгром над Олимпия

Симпатичният отбор на Клаксвик продължава да изумява футболна Европа и постигна историческа първа победа в историята за тим от Фарьорските острови в групова фаза, след като разби с 3:0 гостуващия Олимпия (Любляна) в мач от Лигата на конференциите. Попаденията за страхотния успех на скандинавците отбелязаха Рене Шаки Йоенсен (30’), Пал Клетскард (44’) и Якуп Андреасен (54’).

Домакините първи нанесоха своя удар в 30-ата минута, когато Арне Фредериксберг центрира остро и Рене Шаки Йоенсен  засече отблизо за 1:0. Минута преди края на редовното време на първата част фарьорците се разписаха за втори път чрез Пал Клетскард, който с прецизен удар с левия крак направи безпомощен отново вратаря на Олимпия Денис Пинтол.

През втората част всякаква интрига приключи в 54-тата минута, когато след изпълнение на корнер отново Арне Фредериксберг центрира и Якуп Андреасен с глава заби за 3:0. До края на срещата словенците така и не успяха да върнат поне почетно попадение.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Така Клаксвик вече е с 4 точки в групата и може само да се гордее с представянето си. Олимпия пък записа трета поредна загуба в групата и шансовете им за класиране в следващата фаза изглеждат илюзорни.