Вход / Регистрирай се

Три български загуби на старта на Световното първенство по борба до 23 години

Три български загуби на старта на Световното първенство по борба до 23 години

Трима български състезатели загубиха в първия ден на Световното първенство по борба, което се провежда в албанската столица Тирана.

В категория до 61 кг Костадин Гуцев отстъпи пред беларусина Иван Храмика с 0:7 на осминафиналите. Храмика стигна до полуфиналите на турнира, но там отстъпи пред Башир Магомедов с 0:10 и не успя да издърпа родния състезател на репешаж.

При 74-килограмовите Николай Димитров загуби от японеца Хикару Таката с 0:2 точки. Японецът след това загуби на четвъртфиналите от американеца Кийгън Даниел Отул с 1:10, което означаваше край на надеждите на българина да се бори за медал.

При най-тежките в категория до 125 кг българският борец Георги Велев участва направо в четвъртфиналите, но загуби от гърка Азамат Хосонов с 1:12. На полуфиналите Хосонов отстъпи пред американеца Уайт Авъри Хендриксън с 2:4 и така Велев загуби надежда да се бори на репешаж.

На форума сили ще мерят 587 борци от 58 държави. България е представена със 7 борци - по трима в двата стила при мъжете, а при жените ще излезе само Назифе Таир (55 кг), чиито срещи са в сряда.

Следвай ни:

Още от Бойни спортове

Виж всички