Валенсия се завърна към победите срещу десетима от Кадис

Валенсия се завърна на победния път в Ла Лига, след като успя да надделее с 2:0 в домакинството си на Кадис от 10-ия кръг. Така бе сложен край на серията от 4 поредни мача без успех на сметката на "прилепите", докато гостите продължават да вървят надолу, записвайки 6-и двубой без победа на сметката си.

Валенсия поведе в резултата още в 4-ата минута. Тогава Хосе Гая получи извеждащ пас в наказателното поле и елегантно прехвърли вратаря за 1:0.

В 23-тата минута ситуацията още повече се усложни за гостите, които останаха с човек по-малко, след като Роберт Наваро получи директен червен картон, след като настъпи глезена на Пепелу при едно единоборство.

Само две минути по-късно домакините се възползваха от численото си предимство и удвоиха преднината си. Тиери Корея получи в близост до вратата и хитро прехвърли вратаря на съперника, за да достави топката на Уго Дуро, за когото не бе проблем да я прати с глава в опразнената врата за 2:0.

Валенсия можеше да стигне и до по-изразителен успех, но гол на Роман Яремчук през втората част не бе зачетен заради засада.

Все пак Валенсия се поздрави с победата, като събра актив от 14 точки и излезе на 8-ата позиция в таблицата. Кадис остава на 16-ото място с 9 точки до момента.

Снимки: Gettyimages