Фрайбург обърна опашкаря Бохум

Фрайбург победи с 2:1 Бохум в мач от 8-мия кръг на Бундеслигата. Гостите откриха чрез Гонсало Пасиенсия (15’), но с попадения на Рицу Доан (27’) и Винченцо Грифо (45+2’) тимът на Кристиан Щрайх осъществи пълен обрат.

Срещата започна с попадение за Бохум. В 15-ата минута след добра контраатака Такума Асано центрира и Гонсало Пасиенсия се разписа след страхотно воле с левия крак, като не остави никакви шансове на Ноа Атуболу. Той можеше да удвои аванса за гостите три минути по-късно, но ударът му бе избит от бранител на Фрайбург. Домакините се поокопитиха и изравниха в 27-ата минута, когато Винченцо Грифо центрира отлично отляво и Рицу Доан с глава изравни - 1:1. До края на полувремето двата отбора си размениха по още едно положение, като в 31-вата мита Кристиан Гамбоа от Бохум също пробва воле, но Атуболу спаси. Пет минути по-късно пък удар на Грифо от добра позиция бе неточен. Пълният обрат дойде в края на първото полувреме, когато Бернардо от Бохум игра с ръка в наказателното си поле и реферът посочи дузпа. Зад бялата точка застана Винченцо Грифо, който не сгреши и така Фрайбург поведе с 2:1.

Десет минути след началото на втората част Ноа Вайсхаупт имаше добра възможност, но ударът му мина на сантиметри от вратата на Бохум. В 66-ата минута пък Кевин Щьогер имаше добър шанс, но шутът му бе спасен от Атуболу. Шест минути по-късно пък Рицу Доан можеше да отбележи втория си гол в мача, но ударът му спасен фантастично от Мануел Риман. Две минути преди края на срещата Мануел Гулде пропусна да се разпише след изстрел с глава.

Така Фрайбург записа втора поредна победа като домакин и заема 8-о място в класирането. Бохум пък продължава да е без победа след началото на сезона, като е на 16-а позиция.

Снимки: Imago