Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

Борусия (Д) матира Вердер с магическа комбинация

Борусия (Дортмунд) измъкна трудна победа с 1:0 в домакинството си на Вердер (Бремен) от 8-ия кръг на Бундеслигата. Домакините на "Сигнал Идуна Парк" трябваше да хвърлят доста усилия, но успяха да сломят съпротивата на своя съперник с красив гол на Юлиан Брант в 67-ата минута.

През първото полувреме Борусия изпитваше трудности да създава сериозни опасности пред Михаел Цетерер. В 32-рата минута обаче Марко Ройс бе изведен очи в очи с вратаря, но по чудо ударът му не намери очертанията, а се търкулна на сантиметри от гредата.

През втората част домакините постепенно засилваха натиска си и в 54-тата минута изстрел от воле на Донийл Мален отблизо отново не намери очертанията на вратата.

В 67-ата минута вестфалци все пак намериха пътя към гола и то след брилянтна комбинация. Емре Джан показа невероятен поглед и даде перфектен извеждащ пас за Юлиан Брант в наказателното поле, а той елегантно копна топката над вратаря за 1:0.

В края и гостите можеха да се върнат в мача, но хубав шут на Джъстин Гидеон бе отразен от вратаря Георг Кобел.

Така Борусия прибави ценни три точки в актива си, като вече има 20 и временно оглави класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга. Вердер пък остава на 14-тото място с 6 спечелени точки до момента.