Германия и Мексико сътвориха зрелищно равенство

Американското турне на Германия приключи с равенство срещу Мексико - 2:2. Преди това Бундестимът победи с 3:1 САЩ

Проверката във Филаделфия беше част от подготовката на германците за финалите на Европейското първенство догодина, на което те ще са домакин. Тимът на Юлиан Нагелсман откри резултата с гол на Антонио Рюдигер, но до почивката Карлос Антуна изравни, а в началото на втората част Ерик Санчес изведе “ацтеките” напред. Много скоро обаче Никлас Фюлкруг възстанови равенството.

В 4-ата минута Льорой Сане овладя топката на десния фланг и подаде на Мусиала, койтоведнага потърси комбинация с Флориан Виртц, но Гийермо Очоа отрази удара на младата звезда на Байер (Леверкузен). Мексиканците отговориха с опасен изстрел на Сантиаго Хименес, преминал на сантиметри от гредата.

Германия взе преднина в 25-ата минута, когато Сане центрира от корнер, Робин Госенс продължи топката с глава към Рюдигер и централният защитник от няколко метра я прати в мрежата. Малко след гола Рюдигер беше замесен в любопитна ситуация в другото наказателно поле. След единоборство с него Хименес падна и поиска дузпа,но съдията даде знак играта да продължи.

В 34-ата минута Хименес се озова напълно непокрит срещу Марк-Андре тер Стеген, но стреля над вратата. В ответната атака Очоа спаси удар с глава на Виртц, а после гол на Томас Мюлер беше отменен заради засада. В 37-ата минута Ървинг Лосано намери Антуна и той отблизо се разписа за 1:1.

В самото начало на втората част мексиканците организраха добра атака по десния фланг. Антуна центрира към Санчес и футболистът на Пачука с летящ плонж насочи топката във вратата на Германия. В 49-ата Леон Горетцка можеше да изравни, но отново Очоа показа забележителен рефлекс и изби в корнер.

Голът за Бундестима обаче не закъсня. В 51-ата минута Виртц стреля с глава, Очоа спаси, но при добавката появилият се като резерва Фюлкруг беше точен за 2:2. До края на мача положенията пред двете врати не бяха много. Дебют за Германия направи 32-годишният нападател на Унион (Берлин) Кевин Беренс, който замени Джамал Мусиала в 87-ата минута.

Снимки: Gettyimages