Десетима от Хетафе оставиха Селта под чертата, Мейсън Грийнууд с първи гол

Селта ще остане в зоната на изпадащите по време на паузата за националните отбори, след като направи 2:2 с Хетафе у дома и увеличи серията си без победа на пет поредни мача. Гостите поведоха още във втората минута, когато Борха Майорал овладя перфектен прехвърлящ пас на Диего Рико, преодоля стража на домакините и прати топката в опразнената врата. Селта можеше да изравни в 14-ата минута, но Яго Аспас пропусна дузпа, след като ударът му от бялата точка срещна гредата. Десет минути след това все пак домакините изравниха, след като Джонатан Бамба засече ниско центриране на Де ла Торе.

В 30-ата минута Хетафе остана с човек по-малко, тъй като Дуарте получи втори жълт картон. Въпреки че бяха с човек по-малко, гостите излязоха отново напред в резултата в 33-тата минута, когато Мейсън Грийнууд отбеляза първия си гол в испанския футбол. Играчът на Манчестър Юнайтед получи на далечната греда подаване на Майорал и с мощен шут направи 1:2. Йорген Странд Ларсен изравни малко преди почивката, след като направи добавка след спасяване на Сория.

След почивката темпото значително спадна. Аспас и Сотело пропуснаха добри възможности за домакините, които обаче така и не успяха да стигнат до пълен обрат. Тази серия увеличава напрежението върху Рафаел Бенитес.