ЦСКА 1948 си поигра с огъня, но пречупи Ботев (Пловдив), Чочев отново герой за "червените"

ЦСКА 1948 надигра Ботев (Пловдив) и заслужено стигна до успех с 1:0 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Капитанът на "червените" Ивайло Чочев отбеляза победния гол в 86-ата минута.

Домакините бяха по-активни почти през цялата среща и направиха куп пропуски пред вратата на "канарчетата". Веднъж гредата спря столичния тим, а попадение на Кяртансон през второто полувреме беше отменено.

17 ЦСКА 1948 1:0 Ботев (Пловдив)

Победата е втора поредна за ЦСКА 1948, а отборът се изкачи до 6-ото място във временното класиране с актив от 21 точки. Ботев (Пд) остава на 12-ата позиция с 12 пункта.

Домакините започнаха двубоя по-активно и още в 5-ата минута бяха близо до това да открият резултата. Гурища центрира към наказателното поле, където Ивайло Чочев бе оставен непокрит, но ударът му с глава срещна десния страничен стълб.

Три по-късно Георги Русев се оказа в подобна ситуация, но и неговият опит не се увенча с успех. Малко след това и Емил Ценов стреля неточно.

В средата на първото полувреме Елитон се извиси над всички при корнер, но и защитникът не намери целта. Секунди по-късно изстрел на Вутов премина встрани от лявата греда.

В 26-ата минута Даниел Наумов беше принуден да се намесва. Антоан Бароан стреля от далечно разстояние, но стражът на ЦСКА 1948 внимаваше и изби в ъглов удар.

Постепенно "канарчетата" погледнаха по-смело към вратата на "червените", но така и не успяха да създадат нова опасност до почивката. В добавеното време на първата част Ивайло Чочев получи страхотно подаване в наказателното поле, но изстрелът му от движение не беше качествен.

В 54-ата минута Антоан Бароан се оказа сам около точката за дузпа след заучено изпълнение на корнер, но ударът му бе блокиран. 60 секунди по-късно, като по чудо, Ивайло Чочев не откри резултата. Капитанът на столичани отново се озова на отлична позиция в пеналтерията на Ботев (Пд), но и този път от чиста позиция не намери целта.

Малко след като измина час игра от началото на срещата Педриньо стреля от фал, но топката попадна в обсега на Даниел Кайзер, който внимаваше и се намеси. В 67-ата минута стражът на гостите отрази и изстрел на Чочев от пряк свободен удар.

В 75-ата Емил Ценов засече центриране на Георги Русев, но халфът на "червените" прати кълбото над вратата. В следващата атака ЦСКА 1948 стигна до гол чрез Кяртансон, но попадението беше отменено заради засада.

7 минути преди края на редовното време Ивайло Чочев се отчете с нов пропуск пред вратата, пазена от Кайзер. В 86-ата все пак логичното се случи и "червените" поведоха. За пореден път Чочев се оказа непокрит след статично положение и капитанът на домакините изпрати топката неспасяемо в мрежата на "канарчетата".

ЦСКА 1948 1:0 БОТЕВ (ПД)

1:0 Ивайло Чочев (86)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 20. Антонио Вутов, 11. Бирсент Карагарен, 10. Георги Русев, 21. Емил Ценов, 24. Ерденис Гурища, 8. Педриньо, 18. Ивайло Чочев (К), 87. Симеон Василев, 15. Симеон Василев, 5. Елитон;

БОТЕВ (ПД): 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Там, 11. Антоан Бароан, 14. Фаустас Степонавичюс, 15. Джеймс Ето'о, 16. Самуел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Нади, 22. Реда Рабей (К), 38. Константинос Балоянис.

Снимки: Борислав Трошев