Миньор (Перник) с победа номер 10 за сезона

Миньор (Перник) записа десета победа за сезона след като се наложи над Оборище (Панагюрище) с 2:1. Успехът запази преднината от шест точки на върха в класирането пред Вихрен (Сандански). Перничани започнаха срещата с ранно попадение. В 12-ата минута Георги Купенов посрещна зле отбита топка и от границата на наказателното поле я прати в долния десен ъгъл за 1:0. Домакинското надмощие продължи, но вратарят на гостите Калин Дончев отрази някоко положения. В 21-ата минута диагонален удар на Божидар Чуканов премина покрай десния стълб.

В началото на второто полувреме голмайсторът на Миньор прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено, заради съмнителна засада. Малко по-късно удар с глава на Антон Славчев премина над вратата. Второто попадение за "чуковете" дойде в 86-ата минута. Александров пусна хубав пас, Чуканов преодоля бранител и вратаря и търколи топката в празната врата. Крайният резултат оформи играещият треньор на гостите Петко Петков от дузпа в добавеното време.