Майнц 05 изпусна първата си победа за сезона две минути преди края на редовното време

Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Майнц 05 не успяха да се победят и завършиха 2:2 в мач от 7-ия кръг на германската Бундеслига. Попаденията за домакините отбелязаха Флориан Нойхаус (22') и Джоузеф Скали (88'), а за бившия отбор на Тодор Неделев се разписаха Брайън Груда (24') и Аймен Баркок (75').

Равенството бе грешен ход и за двата отбора. Играчите на Майнц 05 се преместиха една позиция над дъното, но до края на кръга биха могли да се завърнат на последното място, ако отборът на Кьолн изненада лидера Байер (Леверкузен). Борусия (Мьонхенгладбах) от своя страна останаха само с три точки над зоната на изпадащите.

Домакините смачкаха противника си през откриващото полувреме и заслужено поведоха в 22-ата минута. Флориан Нойхаус засече с глава високо подаване в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл.

Увлечени от еуфорията, футболистите на Борусия (Мьонхенгладбах) се разсеяха и веднага допуснаха изравняване. Браян Груда овладя топката, освободи си пространството около себе си  и нанесе мълниеносен далечен удар, който попадна в горния десен ъгъл на вратата.

През второто полувреме нещата не се промениха особено, но играчите на Майнц 05 противно на всякаква логика поведоха в резултата. Около четвърт час преди края на редовното време Аймен Баркок достигна до хубаво подаване и хладнокръвно промуши топката в десния ъгъл.

До края домакините търсиха изравняването и стигнаха до него две минути преди края на редовното време. Натан Н'Гуму изведе в чиста позиция на границата на наказателното поле Аймен Баркок, който не сбърка и матира стража на Майнц 05.

В добавеното време Борусия (Мьонхенгладбах) дори можеше да стигне до крайния успех след като Томаш Чванчвара изпълни пряк свободен удар, който се отби в стената, след което топката се озова у него и стреля високо над вратата.

Снимки: Imago