Лугано навакса сериозно изоставане срещу Бешикташ и победи

Отборът на Бешикташ загуби с 2:3 от тима на Лугано в мач от група “D” на Лигата на конференциите. Успехът бе дебютен за швейцарците, след като в предния кръг направиха равенство 1:1 срещу тима на Бодьо/Глимт.

Домакините контролираха мача през цялото първо полувреме и заслужено стигнаха до гол в 38-ата минута, когато Венсан Абубакар скочи, за да засече добро центриране и пласира удар си с глава в десния ъгъл.

Към края на полувремето турците имаха претенции и за дузпа, но съдията не ги уважи.

В началото на второто полувреме Абубакар избухна отново и даде комфортна преднина за своите в 52-ата минута, когато се озова сам срещу вратаря след лоша намеса на домакините и прати коженото кълбо отново във вратата на Лугано.

Трудното настъпи съвсем скоро след втория го, тъй като отборът на Бешикташ остана с човек по-малко. В 61-ата минута Валентин Розие получи втори жълт картон и се отправи към душовете преждевременно.

Домакините бяха близо до това да задържат преднината си но се пропукаха в самия край. Първо в 81-ата минута Игнасио Алиседа намали изоставането на Лугано, а в 86-ата минута Шкелим Вилади възстанови равенството. Абсолютният крах дойде точно в 90-ата минута, когато Ерик Бейли прати топката в собствената си врата и прати пълния комплект точки в Швейцария.

Снимка: milliyet.com.tr