Засега Хоселу опровергава скептиците, че не става за Реал Мадрид

Когато през лятото Реал Мадрид привлече Хоселу, малцина вярваха, че той може да има важна роля на “Бернабеу”. 33-годишен нападател от изпадналия Еспаньол едва ли вдъхваше увереност, че може по някакъв начин да компенсира напускането на Карим Бензема. Отделно столичани пак не успяха да вземат Килиан Мбапе, което отвори дупка в нападението.

Предпазливо тогава избра да действа и самото ръководство на Реал, което се застрахова само с наем на Хоселу, а не закупуването му, което по принцип едва ли би било в тежест на клубната каса.

Засега обаче Хоселу опровергава скептиците, след като вече има 4 гола и 2 асистенции в 8 мача в Ла Лига. Така той оправдава решението на Карло Анчелоти, който смело залага на него. Испанският футболист е взел участие във всичките девет двубоя на Реал досега, а две от попаденията му бяха с огромна стойност, защото дойдоха в срещи, в които “кралете” спечелиха само с гол разлика - срещу Хетафе (2:1) и Реал Сосиедад (2:1).

Отделно от началото на кампанията Хоселу се разписа веднъж и подаде за едно попадение в две срещи на националния тим на Испания от евроквалификациите.

Статистическата платформа Wyscout показва, че средно за 90 минути нападателят е отправил по 2.92 удара към вратата. Средно 19.9 пък са подаванията му, като 71.56% от тях са успешни.

Хоселу е втори в испанския елит по брой докосвания на топката в наказателното поле на съперника - средно 6.57 за 90 минути. Може би е странен фактът, че макар да изглежда сравнително успешен в единоборствата си в нападение, той излиза победител в по-малко от 20% от тях.

Голям плюс в играта на тарана е, че той не отпада физически, а е сравнително постоянен с напредването на времетраенето на даден мач. Статистиката показва, че през календарната година той е отправил най-много удари през вторите полувремена на срещите - 24 за периода 46-60’ минута, 20 за 61-75’ и 39 за този до края, включително и в продължения.

Освен всичко Хоселу е и изявен дузпаджия, като за изминалите осем години е пропуснал шест от 17 удара. От тях само в един случай не е уцелил вратата.