Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив 1:1

Фиорентина остави Каляри на дъното

Седмият кръг в Серия "А" завърши с убедителна победа на Фиорентина срещу Каляри с 3:0. Новакът в елита не успя да окаже никаква съпротива на "Артемио Франки" и остана на последно място в класирането с едва 2 точки. "Виолетовите" пък вече са пети с 14 точки, колкото имат още Наполи и Ювентус.

Звездата на Фиорентина Николас Гонсалес откри резултата в 3-ата минута, а в средата на първото полувреме Алберто Досена си отбеляза автогол. Точка на спора сложи Мбала Нзола дълбоко в добавеното време.

Преди мача фенове на двата тима се биха пред стадиона, но на терена беше много по-спокойно. Нико Гонсалес се възползва от карамбол в наказателното поле на Каляри и даде преднина на домакините. В 21-ата минута Досена отклони топката в собствената си врата и още повече улесни Фиорентина.

През второто полувреме гостите от Сардиния се постараха да върнат интригата, но "виолетовите" не им позволиха. В последните секунди на двубоя изритана от Роландо Мандрагора топка стигна до резервата Нзола, той се справи с двама бранители и много технично прехвърли Борис Радунович за крайното 3:0.