Ноа Лайлс разкри коя световна титла му е най-ценна

Тройният световен шампион в спринта от Будапеща 2023 Ноа Лайлс поясни защо спечелването на златото на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в унгарската столица това лято не е най-голямото му постижение до момента. Това беше трети златен медал за него на 200 метра от планетарни шампионати.

В Будапеща американецът грабна титлата с 19.52 секунди, но за него по-ценен е златният медал на 200 метра от Орегон 2022, когато бяга 19.31 сек.

“Това са моите предишни резултати на 200 метра, но много хора мислят за тези до момента през годината. Но за последната година аз станах рекордьор на САЩ, спечелих втората си световна титла на 200 м, това са моите големи спомени”, сподели Лайлс.

В Будапеща 26-годишният американец спечели още два златни медала - на 100 метра и с щафетата на 4 по 100 м.