Стамен Белчев разкрива плана на ЦСКА - София до края на сезона

Хеттрик на Орсолини донесе успех на Болоня

Болоня продължи стабилното си представяне и спечели с 3:0 домакинството си на Емполи. Рикардо Орсолини откри резултата в 21-ата минута, разписа се отново в 66-ата минута и оформи своя хеттрик в самия край на срещата.

Тимът на Тиаго Мота няма загуба в последните си шест мача. Те не са допускали гол в последните си четири срещи, като последните три завършиха 0:0. Серията на отбора от поредни равенства бе четири мача.

Емполи започна активно двубоя и в осмата минута стигна до опасна ситуация след грешка на Беукема. Изстрелът на Капуто обаче бе отразен от Скорупски. Домакините постепенно изравниха играта и след това взеха инициативата. В 21-ата минута Орсилини откри резултата. Той се възползва от неориентираните действия в защитата на съперника, финтира бранител и с прецизен удар даде преднина на Болоня.

Попадение на Емполи бе отменено малко преди почивката, а атборът на Андеацоли можеше да получи втори гол в края на първото полувреме. Ндойе взе топката в собствената си половина, мина огромно пространство, стигна до наказателното поле и подаде на Зиркзее, който беше на идеална позиция сам срещу вратаря. Той обаче не се справи по най-добрия възможен начин и Бериша спаси. Секунди по-късно Болоня имаше още една възможност, но Кораца стреля над вратата от малък ъгъл.

Гостите имаха някакво предимство в началото на втората част, но то не се изрази в голови положения. Капуто стигна до една от малкото възможности. След ъглов удар топката стигна до него, той стреля от въздуха, но не бе достатъчно точен. В 65-ата минута Орсолини направи огромен пропуск, след като получи топката от Киркзее в наказателното поле. Италианският нападател се реваншира секунди по-късно, когато направи резултата 2:0. В добавеното време Орсолини стигна и до хеттрик след отлична контраатака.

Снимки: Imago