Реал Сосиедад разби Атлетик Билбао и влезе в топ 4

Отборът на Реал Сосиедад се е устремил към втори пореден добър сезон и победи с класическото 3:0 един от традиционно силните тимове в Ла Лига - Атлетик Билбао. Двубоят бе част от програмата на 8-ия кръг на Ла Лига и помогна на футболистите от Сосиедад да изместят днешните си съперници от 4-ото място.

Първото попадение отбеляза Робин Льо Норман (30'), като домакините се оттеглиха на почивката със само гол аванс. Така мачът остана отворен за разрешаване през втората част.

Много скоро след подновяването на играта обаче отборът на Реал Сосиедад вкара втори гол чрез Такефуса Кубо (48'). Интригата бе окончателно убита около средата на полувремето, когато Микел Оярсабал (66') направи преднината на домакините класическа.

Така отборът на Реал Сосиедад записа трета поредна победа, докато играчите на Атлетик Билбао не успяха да спечелят във втори последователен двубой, след като в междинния кръг тази седмица направиха равенство с тима на Хетафе.

Снимки: Imago