Ачиари: Трябва да намерим нашата игра и да започнем да побеждаваме

Отборът на Берое загуби с 1:4 битката дербито с Ботев (Пловдив) от 11-ия кръг на efbet Лига. Очаквано, наставникът на “заралии” - Хосе Луис Ачиари, не остана доволен от резултата, като акцентира, че неговите играчи са загубили концентрация след дузпата в края на първото полувреме и ранния допуснат гол през втората част.

“Първото полувреме имахме няколко възможности, в които можехме да вкараме и имаше дузпа за тях, което ни обърка целия мач. След гола на Ботев започнахме да не функционираме добре на терена. Второто полувреме стана по-труден мача. Има неща, които трябва да подобряваме. Трябва да намерим нашата игра и да започнем да побеждаваме. Трябва да играем добре и с хъс. Изкарахме три жълти картона - това е нещо, което трябва да подбрва нашия отбор”, каза Ачиари.

Хеттрик на Бароан и пореден гол на Ивелин Попов донесоха успех на Ботев в дербито на Тракия

Треньорът на гостите коментира и двете дузпи, които бяха отсъдени срещу неговия тим, както и спомена, че след първия гол във вратата на “заралии” футболистите от града “под аязмото” са престанали да играят като отбор.

"Аз искам да имаме един конкурентен отбор и да не се занимавам със съдията. И двете дузпи бяха редовни. Не трябва да се разправяме със съдията и да ни изкара жълти картони. Всичко което бяхме направили добре срещу отбора на ЦСКА 1948, го загубихме след първата дузпа. Аз мога да говоря само за последните три мача, в които водя отбора. Ние имама положения и не може да вкараме гол, но аз искам да виждам моя отбор да е конкурентен, както беше срещу ЦСКА 1948 и да играем, както играхме първото полувреме преди дузпата на Ботев. След това загубихме нашето функциониране на терена. Вярвам в този отбор, но трябва да функционираме като колектив”, добави Ачиари.