Нелеп автогол, червен картон и реми между Селта и Алавес

Отборите на Селта и Алавес не излъчиха победител в срещата помежду си от 7-ия кръг на Ла Лига. Мачът завърши при резултат 1:1, но не бе никак скучен. Нелеп автогол на Рафа Марин даде преднина на домакините в 35-ата минута, а Саму възстанови равенството в 73-ата минута, след като пет минути по-рано тимът от Виго бе останал в намален състав заради червен картон на Лука де ла Торе.

Селта натисна в началото на мача и пропусна няколко добри положения за гол. Попадение във вратата на гостите падна в 35-ата минута, но то бе истински подарък за домакините. Рафа Марин почти повтори изпълнението на Федерико Гати от Ювентус отпреди няколко дни. Защитникът тръгна да връща топката назад, но я прати директно във вратата си за 1:0.

През втората част Алавес стоеше по-добре и също създаде няколко добри възможности. Гостите бяха подпомогнати и от факта, че в 68-ата минута Де ла Торе извърши груб фаул и получи втори жълт и червен картон.

Възползвайки се от численото си предимство Алавес стигнадо изравняването. Това се случи в 73-тата минута, когато Хави Лопес проби успоредно на аутлинията и подаде пас във вратарското поле, където Саму засече топката в мрежата за 1:1.

След това реми Селта се измъкна от опасната зона и вече е на 17-ото място с 5 точки. Алавес е две позиции по-нагоре на 15-ото място в таблицата със 7 точки.