Монца и Болоня продължиха серията от равенства

Монца и Болоня завършиха 0:0 и нито един от двата отбора не успя да се отдалечи от зоната на изпадащите. Попадение на Дани Мота Карвальо за домакините в 15-ата минута бе отменено поради засада след дълго разглеждане с ВАР, а в началото на втората част гол на гостите не бе зачетен поради фал.

Тимът на Тиаго Мота пък завърши с 10 човека, след като влезлият като резерва Алексис Салемакерс получи червен картон в 87-ата минута заради реакция към съдията след отсъдено нарушение на негов съотборник. Болоня записа трето поредно нулево равенство в Серия А, а за днешния му съперник това също бе трето поредно реми.

Монца започна по-добре и в 15-ата минута Дани Мота прати топката в мрежата. Той засече центриране на Колпани и с глава разстреля Скорупски. Последва дълго разглеждане на ситуацията с ВАР преди попадението да бъде отменено поради засада. По-късно през първата част вратарят на гостите се справи с удар на Чурия, а Де Грегорио спря Орсолини. Малко преди почивката домакините имаха още един шанс, след като Коломбо успя да засече центриране на Чурия, но Скорупски отново бе на ниво.

В началото на втората част Болоня вкара след удар с глава на Фъргюсън, но голът доста спорно не бе зачетен поради нарушение Зиркзее преди да последва центрирането към шотландеца. Домакините имаха възможност малко по-късно, но удар на Дани Мота отиде в ръцете на Скорупски. Двата отбора обаче не радваха феновете с много добър футбол. Монца имаше леко предимство, а следващата възможност бе пропусната от Винято. Малко преди края съдията отсъди спорен фал за домакините. Салемарекс каза нещо на съдията, а след саркастично го аплодира. Това доведе до два поредни жълти картона и неговото изгонване.

Снимки: Gettyimages