Черно море удари Ботев (Пд) и чака новини от Разград

Черно море спечели с 1:0 домакинството си на Ботев (Пловдив) и се приближи на точка от лидера в efbet Лига Локомотив (Пловдив). Утре "смърфовете" гостуват на Лудогорец в Разгдад. Централният нападател на "моряците" Атанас Илиев откри резултата с точен удар в 19-ата минута и донесе трите точки за тима на Илиан Илиев. Варненци стигнаха заслужено до успеха, като при малко повече прецизност в атака победата им можеше да бъде и по-голяма.

Срещата започна със страхотен изстрел на Александър Василев от "моряците", след който топката разтресе горната греда зад вратаря на гостите Даниел Кайзер. Това се случи още в 13-ата секунда на мача. В осмата минута Черно море пропусна нов гол. Мазир Сула стреля отдясно, стражът на "канарчетата" изби топката с крак, а веднага след това Александър Василев я прати покрай целта.

В 19-ата минута добрата игра на "моряците" на Илиан Илиев им донесе дивидент - грешка на Антоан Конте беше последвана от "дрямка" в центъра на отбраната на Ботев и Атанас Илиев опъна мрежата с мощен удар - 1:0 за домакините!

В 32-ата минута ботевистите достигнаха до първа опасност пред рамката на Иван Дюлгеров. Лошо изчистване след корнер позволи на Йонас Там да се озове на стрелкова позиция в наказателното поле на "моряците". Естонският национал обаче стреля неточно и топката излезе в аут. След 120 секунди Едгар Пачеко шутира опасно по диагонала, но Даниел Кайзер спаси.

Втората част започна като първата - с голова възможност пред рамката на Ботев (Пловдив). Пабло Гарсия шутира силно от границата на наказателното поле, фронтално срещу вратата на "жълто-черните", но Даниел Кайзер изби топката. В 54-ата минута Васил Панайотов можеше да засече топката в мрежата отблизо, но капитанът на Морето не сполучи. Последваха по-спокойни минути, докато в 75-ата минута Атанас Илиев пробва рефлекса на вратаря на "канарчетата" с чудесно воле с левия крак, дошло след центриране на Мазир Сула. Полякът под рамката обаче бе на своя пост и успя да спаси.

До края се създадоха няколко разбърквания в двете наказателни полета, но нов гол в мрежата на пловдивчани не падна, а от другата страна ботевистите не стигнаха до чиста възможност пред мрежата на Иван Дюлгеров. Така главният съдия Георги Гинчев официализира трите точки в актива на Морето със своя последен сигнал в двубоя. Отборът от "Тича" продължава да няма загуба от начало на сезона, а "канарчетата" записват трети пореден мач без победа - след равенството с Лудогорец и поражението от ЦСКА - София.

Черно море 1:0 Ботев (Пловдив)

1:0 Атанас Илиев (19)

Стартовите състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 5. Пабло Гарсия, 19. Александър Василев, 23. Едгар Пачеко, 8. Мазир Сула, 9. Атанас Илиев

Ботев (Пловдив): 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Там, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов, 15. Джеймс Ето’о, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Нади, 38. Константинос Балоянис, 88. Красиан Колев.

Снимки: Startphoto