Митома се появи от пейката, за да изкачи Брайтън до трето място

Тимът на Брайтън се изкачи до трета позиция в Премиър лийг след домакински успех с 3:1 над Борнемут в среща от 6-ия кръг. “Чайките” се възползваха и от равенството между Арсенал и Тотнъм (2:2), с което успяха да ги задминат в класирането.

Нови отлични изяви имаше Каору Митома, който се появи от пейката на почивката при 1:1 и с два гола помогна за обрата. Първият от тях даже дойде секунди след подновяването на играта.

Футболистите на Брайтън трябваше да превъзмогнат и наивна грешка на вратаря им Барт Вербруген, който в 25-ата минути изгуби топката пред наказателното поле, от което се възползва Доминик Соланке, извеждайки Борнемут напред.

Домакините имаха шанс да изравнят в добавеното време на първата част, и то след автогол на Милош Керкез, който не се разбра със своя вратар и насочи топката в мрежата му.

Появата на Митома веднага даде резултат и в 46-ата минута резултатът вече беше 2:1.

Японският национал реши всичко с попадение с глава в 77-ата минута.

За “черешките” това е трета загуба, като те остават без победа.