Равносметката след последните 1/8-финали на Евро 2024

Септември с разгром над Ботев (Пловдив) при U15

В една от интересните среща на 8-я кръг в Елитната група до 15 г. се срещнаха Септември и Ботев (Пловдив), а двубоят завърши с разгромното 7:1 в полза на софиянци.

Срещата започна с опасен свободен удар за гостите още в първата минута. Зад топката застана Кристиян Желев и прати топката в мрежата на септемврийци. Домакините отговорихи в 18-та минута, след добър пробив на Деян Буаказ се стигна до автогол на Даниел Чаушев и резултата стана 1:1.

В следващите минути Септември отбеляза още два гола. Първо страхотен далечен изстрел на Александър Вутов не остави никакви шансове на вратаря на Ботев, а минута по-късно резултата стана 3:1. Димитър Маринов бе най-съобразителен в наказателното поле и даде комфортен аванс на домакините. До края на полувремето Септември имаха още няколко добри шанса, но до други попадения не се стигна. Втората част започна с два бързи гола на септемврийци.

Стоил Йорданов засече центриране от фланга и направи резултата 4:1, а в 46-та минута отново той бе голмайстор за 5:1. Ситуацията за Ботев стана още по-тежка, след като се стигна до дузпа, а от игра за втори жълт картон бе изгонен Емилиян Енчев. Димитър Маринов реализира наказателния удар и резултата стана 6:1.

До края на мача домакините отбелязаха още един гол дело на Борис Стоянов, с което оформиха и крайния резултат 7:1. По този начин Септември остава начело в класирането на Елитната група до 15 г. с 22 точки, докато Ботев остава със 7.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!