Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Черноморец (Бургас) шокира Септември (София)

Отборът на Черноморец (Бургас) постигна важен успех с 1:0 над Септември (София) в сблъсъка от седмия кръг на Втора професионална лига. В герой за гостите се превърна Живко Петков, който заби единственото попадение в 57-ата минута от дузпа.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Началото на двубоя бе за домакините от Септември. В 6-ата минута Асен Георгиев нацели горната греда от пряк свободен удар. Малко по-късно Айкут Рамадан шутира технично с левия крак, но стражът изби в корнер.

В 27-ата минута Даниел Иванов пробва удар, но Шейтанов успя да се намеси на ниво.

15 Септември 0:1 Черноморец (Бургас)

Малко преди края на срещата Айкут Рамадан също нацели гредата. В края и Самб Бадара пропусна страхотен шанс да донесе поне точка на своя тим. Нападателят с глава не успя да намери очертанията на вратата от близка дистанция.

По този начин Септември записа втора поредна загуба, с която отборът остава на върха, но вече със само две точки повече от Спартак. Черноморец пък се изкачи до осмото място с десет пункта.

Снимки: Борислав Трошев