Лече излъга десет от Дженоа в края

След като преди седмица отборът на Дженоа се провали в последните минути срещу шампионите от Наполи, сега тимът от Северозападна Италия трябваше да се примири с нова порция разочарование, губейки у дома от състава на Лече с минималното 0:1 в срещата от 5-ия кръг на Серия “А”.

Загубата остави новаците в елита в долната част на таблицата със само точка пред отборите в зоната на изпадащите, докато техните съперници за момента се очертават като една от приятните изненади на сезона, заемайки втората позиция и намирайки се на един пункт разстояние от лидера Лацио.

Иначе отборът на Дженоа отново игра на едно много високо ниво, но по подобие на случилото се срещу Наполи момчетата на Роберто Д'Аверса отново трябваше да изпият горчивата чаша в заключителните минути, когато се разписа Реми Удин (83').

Освен това гостите трябваше и да завършат двубоя в намален състав, тъй като главният съдия на мача Антонио Рапуано показа втори жълт картон на Аарон Мартин в 36-ата минута и го прати под душовете доста по-рано от предвиденото.

Поражението означаваше, че тимът от Генуа записа трети пореден мач без загуба, докато техните съперници от Лече все още не познават загубата този сезон.

Снимки: Imago