Еквадор препъна Уругвай след обрат

Еквадор записа първата си победа в световните квалификации в зона "Южна Америка". Възпитаниците на Феликс Санчес спънаха един от фаворитите в лицето на Уругвай, побеждавайки го с 2:1 след обрат.

Урусите първи откриха резултата с попадение на Агустин Канобио в 38-ата минута. Максимилиано Араухо направи страхотен пробив по лявото крило, навърза няколко защитници и подаде за Канобио, който овладя в близост до вратата, обърна се и отбеляза за 0:1.

Еквадор обаче възстанови равенството в края на първото полувреме, когато след центриране от корнер Феликс Торес бе точен с глава.

В началото на втората част домакините получиха и дузпа в своя полза, но Енер Валенсия пропусна от бялата точка

Все пак Еквадор измъкна победата в 61-вата минута с втори гол на Феликс Торес, който този път се разписа, засичайки с шпагат центриране на Кендри Паес.

В другите мачове от тази нощ Венецуела изтръгна инфарктна победа от Парагвай в края с 1:0, докато Чили и Колумбия не успяха да се победят, завършвайки 0:0.