Шотландия продължава с перфектна статистика и води в групата на Испания

Шотландия надделя с класическото 3:0 в гостуването си на Кипър в мач от петия кръг на квалификациите за Евро 2024. Срещата бе решена още през първия половин час на двубоя за “гайдарите”, когато точни бяха Скот Мактоминей (6’), Райън Портъс (16’) и Джон Макгин (30’).

Срещата започна отлично за възпитаниците на Стив Кларк, които успяха да излязат напред в двубоя още в шестата минута, когато Скот Мактоминей успя да засече перфектно центриране в наказателното поле на Андрю Робъртсън и прати топката в десния ъгъл за 1:0. Гостите от Албиона нанесоха втори удар точно десет минути по-късно, когато Райън Портъс овладя топката след статично положение с едно докосване и прати кълбото в левия ъгъл за 2:0.

Нещата за домакините се влошиха драстично точно след половин час игра, когато Матоминей, този път в ролята на асистент, намери Джон Макгин, който стреля от границата на наказателното поле и направи преднината на “гайдарите” класическа. Това попадение сякаш сложи точка на спора и срещата продължи в доста по-спокойно темпо. Едва петнайсетина минути преди края на редовното време Скот Мактоминей можеше да вкара и нов гол на своята сметка, но изпълнението му срещна дясната греда.

По този начин Шотландия продължава с перфектното си представяне и записа пета поредна победа в този квалификационен цикъл и са водач в група A с пълен актив от точки. Втори е Испания с едва шест, но те са спечелени само от три двубоя, тъй като “ла фурия роха” пропусна част от срещите поради ангажиментите си във финалната четворка на Лигата на нациите. Кипър е на последното място без спечелена точка.

Снимки: Gettyimages