Играещият треньор на Партизан: Надиграхме Севлиево, но съдиите ни елиминираха, подаваме жалба

Едноименният тим на Севлиево спечели междуобластния финал на Северозападна България от турнира за купата на страната с 2:1 у дома над Партизан (Червен бряг). Головете паднаха в заключителния половин час. Румен Миков изведе гостите напред в попадение в 60-ата минута. В 77-ата Добрин Петров изравни с глава след центриране на Мартин Корназов. Стивиан Макавеев реализира победното попадение за домакините от дузпа в 89-ата минута.

След края на двубоя афектирания играещ треньор на Партизан Любомир Иванов казапред Sportal.bg

„Досега си мълчахме и търпяхме неправилните решения на реферите, все в наш ущърб. След току що завършилият мач вече не се издържа. Излязохме без четирима основни футболисти. Надиграхме Севлиево, но съдиите ни елиминираха. Подаваме жалба срещу тях. До 15-ата минута домакините бяха по-добри, имаха две, три чисти положения за гол, след явни засади. След това, до края на двубоя доминирахме тотално. Освен гола, създадохме още три чисти положения пред отсрещната врата. Съдиите бяха основния ни противник. Не мереха с еднакъв аршин. Засади, наказателни картони – на съперника спестяваха, а нас санкционираха, за еднакви ситуации. Отсъдиха несъществуваща дузпа от която падна втория гол за Севлиево. Преди нея имаше засада на двама играчи от домакините, но не беше маркирана. Последва спорна топка между Добрин Петров и нашия състезател Момчил Стоянов и … посочиха дузпа. Просто подариха победата на Севлиево … Достатъчно доказателство за това, е че след последния сигнал, футболистите им въобще не се зарадваха“.