Вихрен изхвърли Марек от Купата на България след шоу със седем гола

Вихрен поднесе първата изненади в предварителния кръг на Sesame Купа на България. Тимът от Сандански постигна домакински успех над Марек в голово шоу, завършило при резултат 4:3.

Двубоят бе изключително интересен, като дупничани до последно поддържаха интригата, но не успяха да се доберат поне до продължения.

Кръгът за Купата на България завърши

Вихрен поведе в шестата минута чрез Методи Костов, а седем по-късно Даниел Гогов изравни. В средата на първото полувреме Александър Якимов отново изведе своя отбор напред в резултата, а малко след това Християн Димитров покачи на 3:1. До почивката гостите успяха да върнат едно попадение чрез Веселин Любомиров (37’).

През втората част Димитров (52’) реализира втория си гол в срещата. В 58-ата минута Гогов се разписа от дузпа, а това се оказа и последното попадение днес. По този начин третодивизионния Вихрен изхвърли сочения за фаворит в мача Марек.