Любо Ганев пред Sportal.bg: Дано Франция да е изтеглила късата клечка и да успеем да повторим играта си от днес

Президентът на БФВолейбол Любо Ганев говори специално пред Sportal.bg и Sportal TV след загубата с 0:3 от Словения в последния мач от груповата фаза на Европейското първенство и преди 1/8-финала срещу олимпийския шампион Франция в петък.

България се опълчи на Словения, но не взе гейм! Националите срещат Франция на 1/8-финал във Варна

"Вижте какво, днес нашият отбор наистина игра страхотно. Може би малшанс и малко опит във важните моменти не ни достигна, за да спечелим поне тези два гейма, които си бяхме поставили за цел. Но аз казах още преди да започне това Европейско първенство, че така както са групите, ние трябва да победим един от силните отбори, ако искаме да направим нещо запомнящо се, а това са отборите или на Словения или на Франция. Мислех си, че просто ще се паднем да играем с Франция на малко по-късен етап, на 1/4-финал, но сега ще играем на 1/8-финал, така че... Дано Франция да е изтеглила късата клечка и да успеем да повторим играта, която имахме днес и срещу тях. Ако нашият отбор играе така, както играха днес, аз не се притеснявам, че ще стане един страхотен мач. Лично аз си пожелавам момчетата да са здрави, пожелавам си да направим поне още два мача в тази зала пред тази прекрасна публика. Искам и да се поклоня на феновете, наистина те са седмият играч и без тях този отбор няма да е толкова сигурен, няма да играе така, както игра днес. Надявам се да играем още два мача в тази зала", коментира Ганев пред Sportal.bg и Sportal TV след мача.

Ето кога ще се играе България – Франция, билетите вече се продават

"Нека да направим двата мача в България, пък после ще го мислим. Нека да не говорим големи приказки, нека играем гейм за гейм, защото първо, за да спечелиш един мач, трябва да спечелиш 1, 2, 3 гейма и тогава да спечелиш мач. Искам само да кажа само един любопитен факт, че за първи път откакто сме домакини на големи първенства успяваме да продадем абсолютно всички билети за българските мачове още в дните преди самия мач. Досега това никога не се е случвало - на предварителна продажба всички билети да бъдат изкупени. Така че, още веднъж поклон пред тази публика и се надявам да продължават да ни подкрепят така, защото момчетата го усещат. Те знаят, че публиката е нашият най-голям коз и неслучайно факторите, заради които вземаме домакинства са именно те", каза още президентът на федерацията ни.

Пламен Константинов пред Sportal.bg: Няма значение къде ще направиш голямата крачка – дали на 1/8-финал или 1/4-финал

Снимки: CEV.EU