Мухова, Кърстя и Гоф се класираха за четвъртфиналите в Ню Йорк

Чехкинята Каролина Мухова и румънката Сорана Кърстя се класираха за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Десетата поставена в схемата Мухова победи Синю Ван (Китай) с 6:3, 5:7, 6:1 за 2:34 часа. В третия сет тя доминираше изцяло и даде само гейм на съперничката си.

Чехкинята, полуфиналистка от Откритото първенство на Австралия през 2021-а, пристигна в Ню Йорк с рекордно класиране в световната ранглиста в своята кариера, след като достигна до финал в Синсинати по-рано през август.

"Върнах се към моята игра, в която често променят ритъма на разиграванията. Това беше ключът към успеха", каза Мухова пред публиката на стадион "Луис Армстронг" в интервюто си след мача, в който записа 32 печеливши удара.

Следващата съперничка на чехкинята ще бъде румънката Сорана Кърстя, която елиминира олимпийската шампионка от Токио 2020 и 15-а поставена Белинда Бенчич (Швейцария) с 6:3, 6:3 за 85 минути.

Напред продължава и фаворитката на домакините Коко Гоф. 19-годишната тенисистка успя да се справи с ветеранката Каролин Возняцки в три сета, побеждавайки я с 6:3, 3:6, 6:1.

Американката допусна пробив на старта и губеше с 1:2, но навакса до 3:2 и с още един пробив поведе в мача. Един пробив бе достатъчен на Каролине Возняцки да изравни след 6:3 в своя полза, а в третата част Коко Гоф пак изостана в началото, но спечели шест последователни гейма за крайния успех.

„Определено обрата за 2:1 в третия сет бе ключовият момент. Показах, че още съм в мача и започнах да реализирам ударите си. Каролине все едно никога не се е отказвала. Нивото, на което играе е невероятно. Странно е, защото съм израснала, гледайки я как играе, така че беше чест да съм с нея на корта“, коментира 19-годишната американска тенисистка.