Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0

Пропусната дузпа и два отменени гола не попречиха на Юве да надвие Емполи

Ювентус постигна втората си победа от началото на сезона в Серия "А". "Старата госпожа" надви с 2:0 Емполи в гостуването си от 3-тия кръг на "Карло Кастелани". Торинци тотално доминираха в мача и можеха да спечелят и по-убедително, като Душан Влахович пропусна дузпа, а освен това и още два гола на "бианконерите" бяха отменени в хода на мача. Все пак гостите постигнаха своето и взеха трите точки, благодарение на попадения на Данило в 24-тата и Федерико Киеза в 82-рата минута.

Домакините заложиха на Франческо Капуто на върха на атаката и Николо Камбиаги, Томазо Балданци и Юсеф Малех зад гърба му. Джакопо Фацини и Разван Марин пък действаха в средата на терена.

Масимилиано Алегри пък бе избрал да започне мача с Федерико Киеза и Душан Влахович в атака. Адриен Рабио, Фабио Мирети и Мануел Локатели бяха триото в средата на терена, а Уестън Маккени и Филип Костич оперираха по крилата.

Първият точен удар в мача бе отправен от Душан Влахович в 7-ата минута, но той бе твърде слаб и право в обсега на вратаря Етрит Бериша, който уверено улови.

В 10-ата минута Юве можеше да поведе в резултата. При едно меле след корнер Данило успя да вкара отблизо, но голът не бе зачетен заради нарушение на защитника срещу вратаря Бериша.

В 17-ата минута имаше ново положение пред вратата на домакините, като Влахович отблизо стреля с глава, но неточно.

В 24-тата минута резултатът все пак бе открит в полза на гостите. При пореден корнер се стигна до ново разбъркване в близост до вратата, няколко играчи се засуетиха около топката, като накрая Данило стреля и успя да промуши кълбото зад голлинията за 0:1.

Торинци създадоха поредна чудесна възможност в 31-вата минута, когато Киеза получи в наказателното поле, върна към Маккени, но ударът му бе блокиран и мина до гредата.

Минута по-късно Влахович отправи опасен изстрел, който обаче отново не бе точен.

В 37-ата минута Юве получи дузпа. Федерико Гати се бе включил в предни позиции и бе спънат в наказателното поле от Юсеф Малех. Душан Влахович застана зад бялата точка, но ударът му бе спасен от Етрит Бериша.

Емполи стигна до първото си по-интересно положение в 51-вата минута, когато недобре изчистена топка попадна в Джакопо Фацини, който реши да опита задна ножица и не бе особено далеч от целта.

В 57-ата минута "старата госпожа" можеше да получи втора дузпа. Маккени игра с глава на аутлиинята и топката срещна ръката на Фацини. Положението бе разгледано с ВАР, но в крайна сметка съдията каза играта да продължи.

В 59-ата минута Федерико Киеза изскочи очи в очи с вратаря на съперника, но не успя да намери очертанията на вратата и пропусна блестяща възможност да удвои резултата.

В 64-тата минута домакините стигнаха до втори добър шанс. Топката бе центрирана по земя в близост до вратата и Франческо Капуто успя да я засече, но встрани от целта.

Две минути по-късно Ювентус организира хубава контраатака, Киеза центрира за Влахович, който свали с гърди към Пол Погба, който от воле стреля във вратата. Голът обаче не бе зачетен, тъй като сърбинът бе в засада при подаването към него.

В 77-ата минута появилият се като смяна Камбиасо отправи остро цетриране отляво, кълбото се насочи коварно към вратата, но Бериша внимаваше и изби.

В 82-рата минута Ювентус стигна до втори гол. Гостите организираха контраатака, Киеза изскочи зад защитата, вратарят Бериша излезе извън наказателното си поле и дори препъна нападателя, който загуби равновесие и падна, но успя да стане и да вкара в опразнената врата за 0:2.

В 91-вата минута и Аркадиуш Милик можеше да се разпише, но негов изстрел с глава се отби от напречната греда.

В 94-тата минута пък Матия Дестро се озова на добра позиция пред другата врата и стреля от границата на наказателното поле, като топката мина опасно близо над гредата.

Веднага след това "бианконерите" пропуснаха още един шанс за гол. Този път Мойс Кийн шутира по земя и кълбото за втори път срещна гредата.

С тази победа Ювентус събра актив от 7 точки и излезе на 3-тото място във временното класиране. Емполи остава на последната позиция, без спечелена точка до момента.