Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Кристъл Палас наказа Уулвс след вихрено второ полувреме

Кристъл Палас спечели с 3:2 домакинството си на Уувърхамптън, след като двата отбора си отбелязаха пет гола през второто полувреме. Одсон Едуар се отчете с две попадения за лондончани. Той откри резултата в 56-ата минута, но Хий-Чан Хуан изравни девет минути по-късно. “Орлите” решиха мача с два гола в рамките на шест минути. Второто попадение на Едуар бе допълнено от гол на Ебечери Езе. Матеус Куня пък се разписа в самия край на срещата.

Палас е с актив от 7 точки след четири кръга, докато за “вълците” това бе трета загуба от първите четири мача.

Тимът на Рой Ходжсън не показа офанзивна мощ в първите си три мача, в които отбеляза два гола. Нито едно от попаденията не дойде през първото полувреме. Това се случи и днес, когато първата част завърши при нулево равенство. След почивката обаче “орлите” се развихриха. Едуар засече отлично центриране на Тайрик Мичъл и откри резултата.

Гостите обаче бързо изравниха чрез резервата Хуан. Те имаха някои възможности и през първото полувреме, като удар на Педро Нето бе отразен от вратаря Сам Джонстън.

Жозе са направи две отлични спасявания, но Езе изведе отново Палас напред в 78-ата минута, след като получи топката от резервата Матета. Французинът асистира и за следващия гол, дело на неговия сънародник Едуар. В добавеното време Матеус Киня засече с глава центриране, но вече бе твърде късно за Уулвс.

Снимки: Imago