Локо (Пд) пренаписа историята след разгром над един от хитовете на сезона

Локомотив (Пловдив) разби с 4:0 Крумовград в мач от 8-ия кръг на efbet Лига и се върна на върха в класирането, където до днес се бе настанил отборът на Черно море. Головата фиеста започна Джовани (10), а Хорхе Сегура удвои в 24-ата минута. Евандро (79) вкара трети гол, а Алфа Конте добави четвърто попадение в добавеното време на срещата.

24 Локомотив (Пловдив) 4:0 Крумовград

Успехът бе 7-ми пореден за Локомотив от началото на първенството, което е най-добрата серия за "смърфовете" в цялата им история. Той дойде срещу отбор, който е една от приятните изненади в шампионата, победил до този момент Лудогорец и ЦСКА 1948, и пристигнал на "Лаута" в серия от три поредни победи.

Първата голова възможност се откри пред гостите от Крумовград. Още в 3-ата минута Миланович изведе Рапосо очи в очи с Хоркаш, бразилецът пусна топката покрай стража на "смърфонете", но и покрай левия страничен стълб.

Локо отговори подобаващо в 10-ата минута. Тогава Лясков подаде на Джовани, който напредна и след фантастичен фалцов шут в далечния ъгъл не остави шанс на Георгиев за 1:0. Попадението бе шесто за бразилеца от началото на сезона.

Голът даде допълнително самочувствие и увереност на домакините, които удвоиха резултата в 24-ата минута. Това не стана без помощта на стража на гостите Янко Георгиев, който пробва да хване удар по земя на Сегура, но изпусна топката, която попадна в неговата врата.

Крумовград пробва бързо да се върне в мача. В 28-ата минута Колев отправи опасен фалцов изстрел с левия крак от двайсетина метра, но Хоркаш изби. Две минути по-късно Илиев завърши с удар под ъгъл добра атака на "смърфовете", а Георгиев изби в корнер.

В 42-ата минута упражнението се повтори. Илиев стреля фронтално от 17 метра, а Георгиев улови. При ответната атака Колев отправи силен удар в близкия ъгъл на Хоркаш, като вратарят на пловдивчани внимаваше и боксира топката. Малко по-късно Крумовград, който имаше немалко възможности през тази част, пропиля още една ситуация. Миланович направи пробив през центъра, финтира няколко футболисти на домакините, но в крайна сметка завършващият му удар от десетина метра бе блокиран, а добавката на Колев излезе над вратата.

В 46-ата минута Пехливанов вкара с глава, засичайки центриране от фал на Серкан Юсеин, но попадението бе отменено поради засада.

Десет минути по-късно Дион спринтира по дясното крило, настигна топката в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Георгиев изби.

В заключителната част от мача крумовградчани опитаха да изнесат играта пред наказателното поле на домакините, което им коства трети гол. Локо комбинира добре след изпълнение на аут, преодолявайки пресата на гостите с няколко подавания по земя. Топката попадна в Илиев, който пусна великолепно зад гърба на "синята" отбрана към набралия скорост Джовани. Бразилецът малко случайно изведе сънародника си Евандро на празна врата, който без проблем отбеляза първото си попадение с черно-бялата фланелка.

Резервата Китан Василев беше близо да отбележи почетен гол за Крумовград в 86-ата минута, но Хоркаш прояви рефлекс и с плонж улови удара на нападателя.

Локо обаче не бе казал последната си дума, тъй като Конте вкара четвърти гол в 92-ата минута след мощен изстрел от малък ъгъл, който попадна под напречната греда.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - КРУМОВГРАД 4:0

1:0 Джовани 10
2:0 Хорхе Сегура 24
3:0 Евандро 79
4:0 Алфа Конте 92

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Хоркаш, 44. Лясков, 91. Сегура, 12. Али, 16. Пешов, 6. Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Дион, 14. Илиев, 9. Минчев

КРУМОВГРАД: 1. Георгиев, 3. Пехливанов, 5. Шимич, 11. Георгиев, 91. Велев, 44. Кацаров, 10. Юсеин, 13. Рапосо, 17. Луан, 9. Колев, 14. Миланович

Снимки: Борислав Трошев