Селтик спечели първото "Олд Фърм" дерби за сезона след спорно съдийство и два отменени гола за Рейнджърс

Шампионът Селтик спечели първото издание на голямото дерби на Шотландия за този сезон, след като надигра с 1:0 Глазгоу Рейджърс на "Айброкс". Киого Фурихаши вкара единственото попадение в добавеното време на първата част. Джо Харт изрита топката дълбоко в половината на Рейджърс, Голдсън опита да изчисти с глава, но О'Райли също посрещна с глава и така изведе Фурухаши зад линията на отбраната на домакините. Японецът стреля от ждроб от границата на наказателното поле, пращайки топката много прецизно в ъгъла.

Преди този гол две попадения на Рейджърс бяха отменени. Единият бе на Матондо още в първата минути, но бе анулиран заради засада. Много по-спорна бе ситуацията с гола на Кемар Рууф в 29-ата минута, който бе отменен, след като главният рефер Дон Робъртсън бе привикан на монитора и прецени, че в хода на атаката е имало нарушение на Десерс срещу Лагербиелке.

След почивката Рейджърс имаше своите шансове чрез Сам Ламерс и Данило, но не успя да ги използва. След този резултат Селтик излезе на върха в класиране с 10 точки след четири кръга. "Детелините" вече имат четири точки преднина пред историческия си съперник в този ранен етап от сезона.

Дербито се игра без гостуващи фенове, след като ръководството на Селтик реши да откаже отпуснатите 708 билета от съображения за сигурност.

Снимки: Imago