Шефилд Юнайтед и Евертън отново се разминаха с победата, Пикфорд с героични намеси в края

Шефийлд Юнайтед и Евертън прекъснаха негативните си серии от три поредни загуби, но отново не успяха да запишат дебютен успех за сезона, след като направиха зрелищно 2:2 на "Брамал Лейн". Абдулай Дукуре (14') даде аванс на "карамелите", но "остриетата" се пребориха за пълен обрат още до почивката след попадение на Камерън Арчър (32') и автогол в добавеното време на Джордан Пикфорд, който обаче нямаше вина. Арно Данжума (55') изравни след почивката, а в добавеното време на мача Пикфорд и гредите спасиха Евертън.

В състава на Шефилд Юнайтед имаше три промени от мача с Манчестър Сити. Камерън Арчър дебютира във Висшата лига с екипа на "остриетата". Той започна в атака заедно с Оли Макбърни. Ясер Ларуси също бе титуляр.

Бето, който се разписа през седмица в мача за "Карабао къп", започна за първи път като титуляр в Премиър лийг. Бившият нападател на Удинезе стартира на мястото на Люис Добин, който не бе в групата за днешната среща. Доминик Калвърт-Люин също отново не попадна в разширения състав, тъй като не е възстановен.

Домакините започнаха по-добре, като Игън пропусна една възможност, но Евертън бе отборът, който откри резултата. В 13-тата минута Ашли Йънг центрира от корнер, Онана свали с глава, към Дукуре, чийто опит за удар с коляно бе избит от Фодерингам, но след това малиецът сам направи добавка отблизо.

Само две минути след това Данжума бе изведен отляво, но пропусна страхотна възможност да удвои.

Шефилд тръгна в атака и Пикфорд трябваше да се намесва решаващо в 19-ата минута след удар на Хамър от границата на наказателното поле.

В 32-рата минута Шефилд изравни. Хамър центрира много добре отдясно към Макбърни, който бе около дузпата, но с гръб към вратата. Шотландецът овладя и само пусна топката към Арчър, който стреля в ъгъла. В добавеното време Шефилд стигна до пълен обрат, след като удар на Арчър от границата на наказателното поле, срещна гредата, след което се удари в гърба на Пикфорд и влезе във вратата за 2:1.

Евертън започна силно второто полувреме, като още в началото му Бето пропусна добра ситуация. В 54-тата минута Данжума засече на далечната греда перфектно центриране на Патерсън отдясно - 2:2.

Дълбоко в добавеното време Джордан Пикфорд и гредите спасиха Евертън от загуба. Макбърни засече с глава центриране от корнер, стражът изби, след което топката срещна напречната греда. Нападателят опита добавка, но топката рикошира в Пикфорд, а след това и в десния страничен стълб. Накрая английският национал страж улови.

Снимки: Imago