Спартак (Търнава) изхвърли Днипро-1 от Европа в луд мач с червени картони и автогол

Спартак (Търнава) отново се затрудни срещу Днипро - 1, но в крайна сметка победи с 2:1 след продължения и се класира за групите на Лигата на конференциите. Двубоят се игра на неутрален терен на стадион “КФА” в словашкия град Кошице заради форсмажорните обстоятелства в Украйна покрай руската военна агресия, която продължава вече повече от година и половина, повлиявайки чувствително на спортните събития в Европа.

Головете за победителите отбелязаха Ерик Даниел (3') и Мартин Буката (106'), а символичните домакини стигнаха до попадение след автогола на Николас Езекил Горисито (61').

След като преди седмица гостите от Търнава не успяха да пречупят съпеника, който бе останал с човек по-малко, сега в реванша успяха да вземат ранен аванс след по-малко от 180 секунди след гола на Ерик Даниел. След това словаците се окопитиха и затвориха полувремето с гол преднина.

По подобие на случващото се преди седмица отборът от Търнава изпусна аванса си, въпреки че имаше психологическото предимство. Това се случи след час игра, когато Николас Езекил Горосито прати топката в собствената си врата.

Така се стигна до две продължения по 15 минути, в които играчите на Спартак (Търнава) изковаха крайния успех след гол на Мартин Буката. За това до голяма степен роля изигра и изгонването в 99-ата минута на Руслан Бабенко.

До края главният съдия прати под душовете преждевременно и Олег Горин, който в разстояние от пет минути си изкара два жълти картона.