Роял Юнион СЖ отново ще играе в групите на ЛЕ

Четвъртфиналистът от миналия сезон Роял Юнион СЖ за втора поредна година ще играе в групите на Лига Европа. Белгийският тим спечели с 1:0 като гост реванша срещу Лугано и елиминира швейцарците с общ резултат 3:0. Единственото попадение на "Стад дьо Жьонев" реализира Денис Екерт Айенса в 7-ата минута.

Роял Юнион СЖ започна със самочувствие и рано взе преднина. Камерън Пуертас пусна хитро подаване към Екерт Айенса и германският нападател технично преодоля стража на домакините Стивън Деана.

До почивката гостите от Белгия създадоха и още няколко опасни, а най-додбрата възможност за Лугано пропиля Джонатан Сабатини в 45-ата минута.

След почивката швейцарците се постараха да стигнат поне до равенство, но бяха спрени от великолепните намеси на вратаря на Роял Юнион СЖ Антъни Морис. В добавеното време Албиан Хайдари от Лугано получи директен червен картон.