Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново /Почивка/

В Италия признаха: Болоня трябваше да получи дузпа срещу Ювентус

Отборът на Болоня е заслужавал да получи дузпа в спорната ситуация в 72-рата минута в наказателното поле на Ювентус от изминалия двубой между двата тима от Калчото (1:1). Става дума за епизода, когато имаше сблъсък между Самуел Айлинг-Джуниър от тима на “бианконерите” и атакуващия Дан Ндойе.

Това се разбира от решението на Асоциацията на италианските съдии да накаже главния рефер Марко Ди Бело и отговорника на ВАР Франческо Форнеау. “Кориере дело Спорт” твърди, че двамата ще бъдат извадени от нарядите за повече от месец - вероятно за два. Това ще бъде санкцията им заради пропуска да маркират наказателен удар в този момент от мача. В случая главният арбитър подмина ситуацията, а колегата му в стаичката не го поправи.

“Кориере дело Спорт” разкрива и по какъв начин Ди Бело е оправдал решението си. По време на срещата, след подвиквания от пейката на Болоня, той е отговорил, че това не било нарушение, защото двамата футболисти едновременно влезли в единоборството.

После, когато се намирал вече в тунела, реферът бил доближен от спортния директор на гостите Марко Ди Вайо и президента на клуба Клаудио Фенучи. Пред тях реферът обяснил, че не отсъдил дузпа, защото по-рано в двубоя не бил такава за Юве за нарушение срещу Федерико Киеза.

Четвъртият съдия Матео Марсенаро пък се обърнал към шефовете на Болоня с думите “Извиняваме се, ако сме допуснали грешка”.

Според “Република” днес председателят на съдиите Джанлука Роки ще публикува записа от разговора между главния арбитър и този на ВАР, за да стане той публично достояние.

Снимки: Imago