Без проблеми за Интер в Сардиния, Лаутаро отново бележи

Интер победи с 2:0 Каляри при визитата си на остров Сардиния в последната среща от 2-рия кръг на Серия "А". Дензъл Дъмфрис откри резултата за гостите в 21-вата минута, а Лаутаро Мартинес вкара втори гол в 30-ата минута, с който рано-рано реши изхода на мача. Тимът на Симоне Индзаги не остави никакво съмнение в превъзходството си, а освен двете бързи попадения удари и две греди. Така "нерадзурите" записаха втора поредна победа с два чисти гола, докато сардинци остават със спечелената точка от първия кръг като гост на Торино.

Наставникът на Каляри Клаудио Раниери имаше някои кадрови проблеми, като не можеше да използва контузените Джанлука Лападула, Марко Манкузу и Марко Рог. Каляри игра със схема 4-2-3-1, като атаката на сардинци водеха Леонардо Паволети, подпомаган от Гаетано Ористанио, който е под наем именно от тима на Интер, Нахитан Нандес и Якуб Янкто.

Симоне Индзаги не направи никакви промени в състава си в сравнение с победата над Монца в миналия кръг. Тимът игра в обичайното си 3-5-2, като на вратата бе Ян Зомер, а в защита играеше триото Матео Дармиан, Стефан де Фрай и Алесандро Бастони. Халфовата линия на Интер се състоеше от Дензъл Дъмфрис, Николо Барела, Хакан Чалханоолу, Хенрих Мхитарян и Федерико Димарко, а атаката водеха Лаутаро Мартинес и Маркюс Тюрам.

Срещата започна активно и от двата отбора, като първо Каляри имаше няколко остри центрирания, а Интер отговори бързо с ранен корнер и неточен удар на Николо Барела. "Нерадзурите" продължиха с добрите си атаки, като в 14-ата минута след изпълнение на тъч топката попадна в Лаутаро Мартинес, който веднага стреля с десния крак, но уцели страничния стълб на вратаря на домакините Борис Радунович. Каляри пък отговори с неточни изстрели на Леонардо Паволети и Нахитан Нандес. Така дойде 21-вата минута, когато след добра атака отдясно Маркюс Тюрам подаде на Дензъл Дъмфрис, който с хубав удар с десния крак откри резултата - 0:1 за Интер.

Домакините опитаха да отговорят в следващите минути, като опасен изстрел на Нахитан Нандес бе блокиран, а удар с глава на Паволети бе неточен. Интер обаче нанесе втори удар в 30-ата минута. Федерико Димарко се включи отляво и центрира към Лаутаро Мартинес, който елегантно излъга защитник на Каляри и с хубав удар направи 0:2, като това бе третият му гол от началото на сезона. Лошите новини за сардинци не спираха, след като няколко минути по-късно капитанът на тима Леонардо Паволети се контузи и бе принудително заменен. Интер продължи да стои много уверено на терена и контролираше изцяло ситуацията, докато домакините изглеждаха разколебани. Едва в края на полувремето дойде и първият точен удар на Каляри, дело на Томазо Ауджело.

Втората част започна с подобно темпо, като Интер отново изглеждаше господар на терена. Клаудио Раниери пък опита да промени нещо в тима си, като извади Гаетано Ористанио и пусна в игра Алесандро Ди Пардо. Това обаче не помагаше особено на сардинци, които така и не можеха да създадат чисти положения пред вратата на Ян Зомер. Интер пък предпочиташе да контролира топката и да не поема излишни рискове, В 71-вата минута пък Симоне Индзаги предприе рокади и направи тройна смяна, като пусна новите попълнения Хуан Куадрадо, Карлос Аугусто и Давиде Фратези на местата съответно на Дензъл Дъмфрис, Федерико Димарко и Николо Барела. Малко по-късно на терена се появи и друг от новите - Марко Арнаутович, който замени Маркюс Тюрам.

Второто полувреме продължи в спокойно темпо, като липсваха чистите положения и пред двете врати. Най-сериозната ситуация дойде в 86-ата минута, когато далечен изстрел на Хакан Чалханоолу срещна пак страничния стълб на Каляри. Малко по-късно Хуан Куадрадо се включи на два пъти добре отдясно, но шутовете му бяха неточни. Минута преди края на редовното време пък дойде и най-добрата възможност за Каляри въобще в мача, когато след центриране отляво резервата Пауло Аци не успя да вкара от непосредствена близост, като Зомер се намеси добре. Така Интер записа втората си поредна победа и заедно с градския съперник Милан, Наполи и Верона продължава да е с пълен актив от точки от началото на първенството.

КАЛЯРИ (4-2-3-1): Радунович; Дзапа, Досена, Оберт, Ауджело; Макумбу, Сулемана; Ористанио, Нандес, Янкто; Паволети

ИНТЕР (3-5-2): Зомер; Дармиан, де Фрай, Бастони; Дъмфрис, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко; Тюрам, Лаутаро

Снимки: Gettyimages