Хари Кейн поведе Байерн към победа в баварското дерби

Хари Кейн бързо се адаптира към Бундеслигата. Капитанът на Англия отбеляза два гола, а Байерн спечели с 3:1 баварското дерби срещу Аугсбург. Отборът на Томас Тухел имаше известни проблеми през първото полувреме, но поведе в 33-ата минута след автогол на Удокай. До почивката Кейн удвои от дузпа, а в 69-ата минута се разписа отново. Резервата Дион Бельо отбеляза попадение за гостите в 86-ата минута.

Байерн спечели и втория си мач от началото на сезона в Бундеслигата, а Кейн вече има три гола. В следващия кръг тимът на Тухел гостува на Борусия (Мьонхенгладбах). Аугсбург пък е с актив от една точка.

Тимът на Тухел опита да натисне от началото, но Аугсбург нямаше намерение само да се защитава и още в първата част на двубоя успя да организира няколко бързи атаки, които сериозно притесниха защитата на домакините. Нападенията на Байерн пък доведоха до поредица от ъглови удари, но не и до изстрели, които да затруднят Дамен.

Гостите се чувстваха доста комфортно на “Алианц Арена” и в 27-ата минута можеха да поведат. Демирович получи топката на границата на наказателното поле, справи се с Мазрауи и стреля от прекрасна позиция, но прати топката покрай вратата. Отговорът на съперника бе удар от дистанция на Горетцка, с който вратарят на гостите се справи.

Въпреки че имаше проблеми в първия половин час, Байерн поведе в 33-ата минута. Отлично подаване на Гнабри изведе Сане. Той стреля във вратаря, който отрази, но топката се удари в Удокай и тръгна към мрежата. Бранителят опита да я догони, но я изчисти след като тя бе минала голлинията.

Попадението спря импулса на гостите и отборът на Тухел започна малко повече да контролира случващото се на терена. Малко след първия гол удар на Кимих бе отклонен от Дорш с ръка. След разглеждане на ситуацията от съдията бе отсъдена дузпа. Хари Кейн бе точен и отбеляза втория си гол в Бундеслигата.

След почивката Байерн имаше далеч по-голям контрол. В 49-ата минута Коман намери Кейн в наказателното поле. Капитанът на Англия стреля от труден ъгъл и прати топката покрай вратата. Малко по-късно имаше опасна ситуация пред другата врата. Бериша получи топката около точката на дузпата, но Горетцка се намеси в решителен момент и му изби топката.

Коман създаваше доста проблеми на защитата на Аугсбург. Две поредни негови центрирания не доведоха до гол само поради блестящи изяви на вратаря на гостите Дамен. Той първо успя да отклони топката преди тя да стигне до Сане в близост до вратата, а след това направи страхотно спасяване след удар с глава на Гнабри. При последвалия ъглов удар топката стигна до Упамекано в наказателното поле, но ударът на бранителя бе отклонен.

Байерн продължи да атакува и създаваше положение след положение. Сане удари греда, а секунди по-късно падна третият гол в мача. Отлична комбинация между Коман и Алфонсо Дейвис изведе канадеца отляво, а той пусна към Кейн, който елегантно отправи топката покрай вратаря.

Веднага след гола Тухел направи тройна смяна, като извади Гнабри, Сане и Мазрауи, а пусна Лаймер, Тел и Томас Мюлер. Малко преди края Кейн пропусна да запише първи хеттрик след пристигането си в Германия. Той засече с глава центриране на Лаймер, но прати топката покрай вратата. Секунди по-късно Аугсбург намали. Демирович изведе Бельо и резервата се разписа.

БАЙЕРН - АУГСБУРГ 3:1
1:0 - Удокай (33-авт)
2:0 - Кейн (40-д)
3:0 - Кейн (69)
3:1 - Бейо (86)

Снимки: Imago