Байер надигра каторично Борусия (Мьонхенгладбах) и спечели втора поредна победа

Байер Леверкузен надигра категорично и победи с 3:0 Борусия (Мьонхенгладбах) като гост в мач от втория кръг на Бундеслигата. Точни за “аспирините” бяха Виктор Бонифейс (18’, 53’) и Йонатан Та (45’). Гостите изиграха отличен мач и надиграха категорично “жребчетата” в по-голяма част от двубоя.

Футболистите на Чаби Алонсо започнаха много активно срещата и можеха да поведат още в деветата минута, когато Виктор Бонифейс овладя подаване в наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл, но топката бе отбита от бранител. Отново той се размина с попадението и в петнайстата след страхотно спасяване на Йонас Омлин, но той беше безпомощен три минути по-късно, когато отново Бонифейс вече се разписа, този път след удар с глава за 1:0.

“Аспирините” продължиха да играят на високи обороти и те стигнаха до нов гол в 22-ата минута чрез Гранит Джака, но този път се оказа, че е имало засада в началото на атаката. Играчите на Байер отново вдигнаха много оборотите след 40-ата минута, когато отново се стигна до поредица от доста сериозни пропуски, а цялостното усещане бе, че второто попадение в двубоя е въпрос на време. До него все пак се стигна в добавеното време, когато Джонатан Та получи от Йонас Хофман и прати топката в мрежата за 2:0.

Гостите успяха да оформят своята преднина като класическа малко след началото на второто полувреме, когато Флориан Виртц успя да напредне доста метри в полето на домакините от Борусия Мьонхенгладбах, след което с отличен пас напреди Виктор Бонифейс , а той елегантно преодоля вратаря Йонас Омлин за 3:0. Само в рамките на следващите няколко минути играчите на Байер отново пропуснаха няколко добри възможности за това резултата в тяхна полза да набъбне още повече.

Първата по-добра възможност на сметката на домакините дойде малко след изтичането на час игра, когато Ласан Плеа стреля опасно, но топката премина над напречната греда на гостите. Постепенно играчите на Байер понижиха темпоото и сериозното си превъзходство, а обратно на това домакините започнаха да изглеждат по-заплашителни. Те бяха близо до попадение в 67-ата минута, когато Ко Итакура бе изпуснат след един корнер, но Лукас Храдецки реагира превъзходно и спаси.

По този начин Байер (Леверкузен) спечели втора поредна победа от началото на първенството. От своя страна Борусия (Мьонхенгладбах) има едва една спечелна точка в първите два двубоя.

Снимки: Gettyimages