Мъките на ЦСКА - София продължават! Черно море не се даде на "Армията"

ЦСКА - София и Черно море завършиха при 1:1 в интересен и двуостър сблъсък на стадион "Българска армия". Дюкенс Назон откри резултата с красив прехвърлящ удар в началото на срещата. Влатко Дробаров от "моряците" изравни с глава в 77-ата минута. Полученият резултат отдалечи "червените" на 10 точки от първото място в efbet Лига, на което се намира Локомотив (Пловдив). Варненският отбор пък държи втората позиция в подреждането със 17 точки, с две по-малко от тези на пловдивчани.

Началото на домакините беше отлично. В 15-ата минута Матиас Фаетон изведе Дюкенс Назон зад защитата на "моряците". Централният нападател от Хаити изскочи сам срещу национала Иван Дюлгеров и го прехвърли с технично копване на топката - 1:0 за футболистите на Нестор Ел Маестро. Това беше второ попадение за стрелеца на "червените" от началото на сезона.

В 31-ата минута гостите от Варна създадоха първата опасност пред голлинията на Густаво Бусато. Бразилският халф на "моряците" Алекс Фернандес нанесе опасен удар с глава, но сънародникът му под рамката на ЦСКА - София реагира добре и изби топката. След седем минути Алекс Фернандес и Матеус Машадо изскочиха сами в наказателното поле на домакините, но си попречиха. Последва подаване към Мазир Сула, който потърси мрежата от воле, но прати топката много неточно в аут. В 40-ата минута Бусато спаси нисък изстрел на Матеус Машадо и преднината на "червените" се запази.

Второто полувреме започна така, както завърши първото. В 47-ата минута Назон потърси близкия ъгъл с коварен шут, но отсъдена засада на нападателя на "червените". Малко по-късно Алекс Фернандес стреля силно, но покрай рамката на Густаво Бусато. В 61-ата минута резервата в тима на Илиан Илиев Едгар Пачеко показа майсторство, преодолявайки на скорост Ямос Юга, Браян Кордоба и Християн Петров. Рейдът на португалското крило на Морето завърши със силен, но неточен удар покрай рамката на Бусато

26 ЦСКА - София 1:1 Черно море

В 66-ата минута Жираир Шагоян направи страхотен пропуск в наказателното поле на варненския тим. Десетката на ЦСКА - София се откъсна към пеналтерията, направи ловък финт пред вратаря на Черно море Иван Дюлгеров и бранител и шутира. Стражът на "моряците" обаче реагира отлично и, макар и паднал, се протегна и спаси. В 69-ата минута Матиас Фаетон потърси Тобиас Хайнц с глава на границата на вратарското поле, но Виктор Попов се отличи с точна намеса и успя да изчисти топката пред норвежеца.

Последваха още по-силни минути на "червените"! До 75-ата минута домакините създадоха четири чисти положения за гол, но Иван Дюлгеров и гредата не позволиха топката отново да се оплете в мрежата. Националният вратар първо изби силен Назон, а след това топката беше изчистена пред голлинията. След няколко минути Амос Юга намери гредата след удар с глава, а добавката на Християн Петров се спря в ръцете на Дюлгеров

В 77-ата минута домакините бяха наказани и резултатът беше изравнен. Центриране от корнер отдясно свари бранителите пред Густаво Бусато неподготвени и централният бранител от Северна Македония Влатко Дробаров порази мрежата отблизо с глава - 1:1.

Светльо Вуцов гледа на живо двубоя между ЦСКА - София и Черно море

Последва финален натиск на домакините, като в един момент при разбъркване в наказателното поле на Иван Дюлгеров те претендираха за игра с ръка на бранител на Морето, но до дузпа не се стигна. Две-три по-опасни центрирания също не доведоха до желаното от публиката на "Армията" и така Волен Чинков сложи край на мача при 1:1, което беше прието като добър резултат от Илиан Илиев и неговия щаб. ЦСКА - София вече е на 10 точки от водача Локомотив (Пловдив), като отборът на Ел Маестро има мач по-малко от "смърфовете". Черно море пък запазва втората си позиция

ЦСКА - София 1:1 Черно море

1:0 Дюкенс Назон (15)
1:1 Влатко Дробаров (77)

Стартовите състави:

ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 3. Сейни Санянг, 7. Джонатан Линдсет, 21. Амос Юга, 10. Жираир Шагоян, 11. Матиас Фаетон, 11. Тобиас Хайнц, 9. Дюкенс Назон.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 2. Цветомир Панов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула, 5. Пабло Гарсия, 11. Алекс Фернандес, 7. Матеус.

Снимки: Борислав Цветанов