Спиращ дъха голов трилър прати Локомотив (Пловдив) еднолично на върха

Хебър и Локомотив (Пловдив) изиграха най-добрия мач от началото на сезона и сътвориха истински голове трилър. Пловдивчани победиха отбора на Любослав Пенев с 4:3 в среща от седмия кръг на efbet Лига , като и седемте попадения паднаха през първото полувреме. Двубоят на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик бе ръководен от Валентин Железов и се радваше на сериозен интерес, като секторът за гости бе пълен до краен предел. Джовани (3) даде преднина на гостите с хубав удар в долния ъгъл на вратата, но много бързо домакините изравниха чрез Георги Николов (11). Той се възползва от ужасяваща грешка в защитата, включваща и вратаря Динко Хоркаш. Отново Георги Николов (18) направи обрата пълен за Хебър. Локомотив отново се върна в мача чрез Калоян Костов (25), който изравни с хубав удар под горната греда. Бабакар Дион (38) направи втория обрат в мача, останал сам на втора греда. Радостта на "смърфовете" не продължи дълго, защото Георги Николов (44) оформи своя хеттрик. Във втората минута на добавеното време Локомотив пак поведе в резултата. Ефе Али (45+2) надскочи всички и с глава се разписа за 3:4. През второто полувреме гол не падна, а Динко Хоркаш се отчете с две блестящи намеси. Матвей Игонен на отсрещната врата също показа висота в заключителни минути на срещата.

"Черно-белите" са един от двата отбора в елита, които все още нямат загуба от началото на сезона. Тимът на Александър Томаш стартира кампанията с равенство срещу градския съперник Ботев (1:1), след което записа пет последователни победи. Локо има 19 точки в актива като втори, но с мач по малко е Черно море. "Моряците" са събрали 16 точки до момента.

Хебър е една от приятните изненади през този сезон. Футболистите на Любослав Пенев показват съвсем различно лице спрямо миналата година и до днес имаха само една загуба в шестте си шампионатни мача, дошла при гостуването на "Тича".

Срещата започна с едноминутно мълчание в знак на почит към загиналите в автомобилна катастрофа четирима привърженици на Левски.

Трагична вест! Четирима фенове на Левски загубиха живота си след мача с Айнтрахт

Гостите от Пловдив бързо стигнаха до гола. Той падна още в 3-ата минута. Ангел Лясков получи отляво, освободи се от Николай Николаев и центрира в наказателното поле. Топката стигна до Георги Минчев, който бе с гръб към вратата, но подаде към Джовани, а бразилецът от точката за изпълнение на дузпа вкара за 0:1.

Много бързо Хебър изравни. В 11-ата минута Георги Николов получи подаване в дълбочина, което обърка защитата и излезлия напред вратар Динко Хоркаш. Нападателят на домакините изпревари Хоркаш и прати топката в опразнената врата.

Пет минути по-късно Локо пропусна отличен шанс отново да излезе напред в резултата. Минчев свали с глава центриране отдясно, но оставеният непокрит в наказателното поле Димитър Илиев не успя да засече топката. Така се стигна до 18-ата минута, в която Хебър направи пълен обрат, а в прегръдките на своите съотборници отново попадна Георги Николов. Роберт Мазан проби по левия фланг и с прецизно центриране намери Николов, който отклони топка във вратата.

Отвореният мач зарадва феновете в Пазарджик с четвърти гол. Той бе на сметката на Локомотив и падна в 25-ата минута. Джовани центрира от корнер, а в наказателното поле Георги Минчев не успя да нанесе хубав удар с глава. По някакъв начин топката стигна до Калоян Костов, който с мощен шут стреля точно под горната греда за 2:2.

В 38-ата минута "смърфовете" направиха втория обрат в мача. Николаев позволи на Евандро да центрира по земята, успоредно на голлинията, а на втора греда Бабакар Дион беше оставен напълно сам и от близка дистанция не сбърка.

След корнер в 44-ата минута се получи двоен рикошет и топката падна точно на крака на Георги Николов, който засече от няколко метра на празна врата, за да оформи своя хеттрик.

Последната дума в това лудо полувреме бе на Локомотив. Тимът отново излезе напред в резултата с гол на влезлия от скамейката Ефе Али. Бранителят надскочи всички след центриране, като изпревари и вратаря на домакините.

В 54-ата минута видяхме и първото по-добро спасяване в срещата. Ангел Бастунов стреля мощно в горния ъгъл на вратата, но Динко Хоркаш се намеси с плонж. Хебър натискаше, а Локомотив се дръпна назад, търсейки контраатаки. В 82-рата минута Олексий Збун качи топката на главата на Георги Николов. Нападателят беше много близо до това да отбележи четвъртото си попадение в мача, но Динко Хоркаш го отказа с феноменално спасяване.

В 86-ата минута Петър Андреев излезе сам срещу вратаря на Хебър, но не успя да го преодолее. В добавеното време удар на Лебанов можеше да донесе точка на Хебър, но беше насочен право в Хоркаш.

ХЕБЪР - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:4
0:1 Джовани (3)
1:1 Георги Николов (11)
2:1 Георги Николов (18)
2:2 Калоян Костов (25)
2:3 Бабакар Дион (38)
3:3 Георги Николов (44)
3:4 Ефе Али (45+2)

Стартови състави:

ХЕБЪР: 32. Матвей Игонен, 43. Жоао Сеско, 5. Мартин Михайлов, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 44. Николай Николаев, 10. Ангел Бастунов, 8. Карлос Охене, 17. Николас Пенев, 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов

ЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 16. Кристиян Пешов, 6. Христов Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Георги Минчев