Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Черно море надигра Хебър и заслужи трите точки

Отборът на Черно море постигна своя първи успех за сезона. "Моряците" надиграха с 1:0 Хебър в сблъсък от втория кръг на efbet Лига. В герой за домакините се превърна Атанас Илиев, който заби единственото попадение в 32-ата минута. Нападателят вкара още на два пъти топката в мрежата, но попаденията правилно бяха отменени.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. Александър Василев проби по левия фланг и центрира на втора греда към Матеус Машадо, но Роберт Мазан се намеси решително, избивайки кълбото в корнер.

В 8-ата минута Атанас Илиев откри резултата, но главният съдия Георги Давидов отмени попадението, тъй като нападателят бе в засада.

В 32-ата минута все пак стрелецът успя да открие резултата. Атанас Илиев бе изведен майсторски от Алекс Фернандес. Стражът на Хебър се опита да избие топката, но тя се отби в краката на нападателя на "моряците" и попадна в мрежата.

В 56-ата минута Атанас Илиев вкара топката в мрежата, но отново попадението не бе зачетено. Мазир Сула изведе Виктор Попов, който отклони за нападателя. Той се разписа, но голът правилно бе отменен поради засада на крайния бранител.

В 63-ата минута Матеус Машадо направи мощен пробив по десния фланг, който завърши с центриране в наказателното поле към Алекс Фернандес. Атакуващият футболист стреля от воле, но кълбото се отби в горната греда.

Три минути по-късно Мазир Сула отправи много хубав шут от границата на наказателното поле, но Петър Дебърлиев внимаваше и боксира топката.

В 86-ата минута "моряците" получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле. Алекс Фернандес вдигна топката над стената, но и над вратата. До края на срещата домакините се справиха перфектно в защитата и запазиха своя гол аванс, за да грабнат трите точки.