Струмска слава удари дубъла на ЦСКА 1948 с два гола след почивката

Струмска слава надделя над дублиращия отбор на ЦСКА 1948 при гостуването си в София. Тимът от Радомир се наложи с 2:0 в среща от шестия кръг на Втора лига, а двете попадения паднаха през второто полувреме.

Васил Божинов откри резултата в 69-ата минута. Гостите взаимодействаха добре отдясно, след което последва центриране към наказателното поле, а там на точното място се оказа именно Божинов, който засече топката от движение и я изпрати в мрежата зад Генадий Ганев.

В 80-ата Александър Аспарухов удвои преднината на своя отбор. Нападателят на Струмска слава получи топката с гръб към вратата, обърна се по чудесен начин и с изстрел в долния ляв ъгъл окончателно уби интригата в двубоя.

Това е втори пореден и общо трети успех за радомирци от началото на сезона. Футболистите на Анатоли Нанков събраха 10 точки в своя актив, които им отреждат 5-ото място в класирането. ЦСКА 1948 II пък остава на 11-а позиция със 7 пункта.

В следващия кръг "червените" гостуват на Монтана, докато за Славата предстои домакинство на Спортист (Своге).