Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 2:0

Айнтрахт (Фр) стигна до пестелив успех преди мача в София, но даде две жертви

Следващият противник на Левски в Лигата на конференциите Айнтрахт (Франкфурт) стартира сезона в Първа Бундеслига с минимална домакинска победа с 1:0 над Дармщад 98. Спряганият за мултимилионен трансфер в Пари Сен Жермен нападател Рандал Коло Муани реализира попадението в 40-ата минута.

“Орлите” обаче дадоха две жертви, след като заради травми напуснаха капитанът Себастиан Роде и централният защитник Лукас Мело-Тута. Очаква се информация дали те ще бъдат възстановени за гостуване на отбора в София идния четвъртък в първия мач от плейофа.

Айнтрахт игра в обичайната си схема 3-4-2-1. Отборът доминираше, но не създаде достатъчно шансове и се задоволи само с един гол. Коло Муани го вкара на празна врата след асистенция на Филип Макс.

Гостите от Дармщат 98 са новаци в елита и не притесниха кой колко противника, но все пак имаха своя голям шанс. Той дойде в 65-ата минута, когато Лука Пфайфер удари греда.

През второто полувреме, на мястото на Тута, се появи ветеранът Макото Хасебе. С това японецът, който през идната зима ще навърши 40 години, постави нов рекорд за най-възрастен играч на Айнтрахт в среща от Бундеслигата.

С този двубой се сложи край на първия кръг в германския шампионат.