Десет от Уест Хам удариха Челси, Кайседо направи дузпа в дебюта си

Уест Хам показа изключителен характер, за да стигне до победа с 3:1 срещу Челси в лондонското дерби. Наиф Агер откри резултата в седмата минута, а Карни Чуквуемека изравни в 28-ата минута. Младият халф на гостите напусна контузен в края на първото полувреме.

Отборът на Маурисио Почетино доминираше сериозно през първото полувреме, но неумението да реализира положенията си се окака фатално. В 43-ата минута Енцо Фернандес пропусна дузпа. След почивката нещата изглеждаха по-различно. Микаел Антонио изведе домакините отново напред в 53-ата минута.

След час игра на терена се появи рекордната покупка на Челси Мойсес Кайседо. Малко след това Уест Хам остана с човек по-малко, след като авторът на първия гол Агер си изкара втори жълт картон. До края обаче тимът на Дейвид Мойс не позволи да се стигне до много ситуации пред вратата му. Кайседо пък се отличи с няколко груби грешки в края на срещата. Той първо сбърка в опасна зона и позволи на Форналс да излезе сам срещу вратаря, но до гол не се стигна. Секунди по-късно обаче еквадорският национал спъна Пакета в наказателното поле и потърпевшият реализира отсъдената дузпа.

Новото попълнение Джеймс Уорд-Праус започна да демонстрира качествата си от самото начало. При първото статично положение, което изпълни, центрирането му намери Зума, чийто удар с глава бе отразен от Санчес. При втория ъглов удар, изпълнен от бившият капитан на Саутхамптън, се стигна до гол. Наиф Агер засече топката с глава и я прати в мрежата.

Челси имаше проблеми при бързите атаки на домакините, но това важеше и пред другата врата. Скоростта на Николас Джаксън създаваше главоболия за защитата на "чуковете". В деветата минута нападателят се откъсна и падна в наказателното поле след съприкосновение с Ареола. Съдията първоначално посочи дузпа, но след това видя, че флагът за засада е вдигнат. Ситуацията бе разгледана с ВАР и засадата бе потвърдена за късмет на тима на Дейвид Мойс.

Тимът на Почетино започна да доминира и все по-често стигаше до наказателното поле на съперника. Удар на Джаксън с глава мина над вратата. Мощен изстрел на Галахър бе отразен от Ареола. Натискът на гостите се увеличаваше, а Соучек имаше сериозни проблеми с Чуквуемека по лявото крило на атаката на "сините". Именно 19-годишният халф изравни резултата в 28-ата минута. Той отбеляза първия си гол за Челси, след като топката стигна до него в наказателното поле, последва финт и силен удар, който не остави шансове на вратаря.

Гостите продължиха да имат предимство, а защитата на Уест Хам не знаеше как да се справя с пробивите на Джаксън и Стърлинг. В 36-ата минута обаче "чуковете" бяха близо до гол. Удар на Пакета облиза лявата греда зад Санчес.

Малко преди почивката натискът на Челси доведе до великолепна възможност да поведат. Стърлинг проби през центъра и бе повален от Соучек на границата на наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, а зад топката застана Енцо Фернандес. Аржентинецът обаче не успя да преодолее Ареола, който направи отлично спасяване. В добавеното време се стигна до нова опасна ситуация пред френския вратар след поредния пробив на Стърлинг. Този път атаката бе завършена от Чилуел, а ударът му бе блокиран в малкото наказателно поле.

Почетина имаше от какво да е доволен, но полувреме завърши с неприятно усещане за него. В края на добавеното време Чуквуемека получи контузия, която може да е сериозна. Младият халф се държеше за лявото коляно и трябва да получи подкрепа, за да напусне терена.

Уест Хам стигна до голяма възможност за гол в началото на второто полувреме. Бенрама се озова зад защитата, напредна и стреля покрай вратата. Дори да беше вкарал, гол нямаше да има, тъй като беше в засада. Секунди по-късно обаче "чуковете" стигнаха до гол. Микаел Антонио, който бе доста изолиран от началото на мача, показа, че не му трябва много. Той получи топката от Уорд-Праус, напредна, а Дисаси отстъпваше назад. Нападателят на домакините стреля през бранителя и прати топката в десния ъгъл.

След гола тимът на Дейвид Мойс заигра още по-спокойно и уверено, а като цяло след почивката допускаше много по-малко опасностите пред вратата си. След час игра Почетино пусна рекордната покупка Мойсес Кайседо и халфът дебютира за лондончани. С неговото влизане наставника промени схемата на игра и тимът му започна да разчита на 4-3-3.

Кайседо отправи удар от добра позиция малко след влизането си, но прати топката над вратата. Уест Хам стоеше доста по-добре след почивката, но ситуацията му се усложни значително в 67-ата минута. Агер си изкара втори жълт картон след нарушение срещу Джаксън и остави съотборниците си с човек по-малко.

Численото преимущество обаче не помогна чак толкова на Челси, тъй като домакините бяха отлично подредени. В редките случаи, когато успяваха да организират контраатаки, те можеха да стигнат и до нов гол. В 81-ата минута в играя се появи новото попълнение на Уест Хам Едсон Алварес. Гостите просто не успяваха да създадат положение, а при една от по-добрите ситуации Мудрик стреля от въздуха, но толкова неточно, че топката полетя нагоре.

В добавеното време се стигна до голови ситуации, но те бяха пред вратата на "сините". Една от основните причини за тях бяха грешки на Кайседо. Той първо сбърка два пъти поред и изведе Форналс сам срещу Санчес, но вратарят направи отлично спасяване с крак. Челси отговори с отличен пробив на Стърлинг, който завърши с удар на Мадуеке. След рикошет топката стана много трудна за Ареола, но французинът направи блестящо спасяване.

Кайседо направи нова грешка в 95-ата минута и тя сложи край на интригата. Еквадорецът събори Пакета в наказателното поле, а бразилецът се разписа от отсъдената дузпа. Халфът бе титуляр във втори пореден мач и се раздава за "чуковете", въпреки че е разследван за залагания и към него има интерес от Манчестър Сити.

УЕСТ ХАМ - ЧЕЛСИ 2:1
1:0 - Агер (7)
1:1 - Чуквуемека (28)
2:1 - Антонио (53)

Снимки: Imago